Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hétvége alatt 13 kullancs...

Egy hétvége alatt 13 kullancs járta meg a kutyámat, lehet nagy baj?

Figyelt kérdés
Mind kilett belőle szedve ,hogy szakszerüen e azt nemtudom. De most őszintén mit tegyek ? mert elég sanszos hogy ennyi kullancstol lett valami fertőzése, egyenlőre még nemprodukál tüneteket , de ahogy olvastam a lappangási idő változó. Ilyenkor mi a teendő ? kap oltast? vagy kivizsgálást vagy mit ?

2016. márc. 15. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kullancs elleni dolgot nem kap? ( gyógyszer, nyakorv, csepp)
2016. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
" Ezt a kórokozót a kullancs nem azonnal, a vérszívás megkezdésekor juttatja be a kutya vérkeringésébe. A vérszívás megindulása egyfajta jeladás az egysejtű élősködőknek, melynek hatására szerkezeti átalakulást indítanak be. Az igazán nagy veszélyt az jelenti, ha a kullancs több mint két napig élősködhet a kutyán, ugyanis a vérszívás megkezdése után 48 órával kezdenek a kullancsban tolongani a fertőzésre kész, átalakult kórokozók. "
2016. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nemvettünk még neki nyakörvet mert éjjelente még fagyok voltak , fákon levél sincs a földön rövid a fű vagy alighogy van ahova járunk vele. bár rendeltem nyakörvet de már ilyenkor szerintem késő. és hogy reagáljak a 2.es hozzászólóra is , nehéz lenne megmondani meddig voltak benne a kullancsok péntektöl vasárnapig . de bizonyára már 48 órája ott voltak mert bab nagyságúként lettek kiszedve
2016. márc. 15. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutyámból múlt év tavasszal kb. 15 db. kullancsot szedtem ki, pedig csak kutyasuliban voltunk. Volt olyan ami pici volt és olyan is ami már jól megszívta magát. Nálunk nem volt semmi gond persze én is paráztam. Az orvos azt mondta figyeljük és ha bármi szokatlant veszünk észre rajta akkor vigyük be pl. étvágytalanság, bágyadtság.
2016. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem időjárás függő a kullancs. Ráadásul nem voltak olyan komoly fagyok, hogy árthattak volna . A tavasz pedig a kullancsok szaporodási ideje. Ahogy az őszi hónapok is.

Ha biztosra akarsz menni, dokitól kérj egy Imizol injekciót. Az 4 hétig még védettséget is ad és megelőzi a betegséget most, ha volt fertőzött kullancs benne.

2016. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!