Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányhat a túl sok táptól a...

Hányhat a túl sok táptól a kutyám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy közel 4 hónapos samoyed kiskutyám. Korábban voltak hasmenéses problémái, így az állatorvos tanácsára Royal Canin Gastro Intestinal-al etettük. Az állatorvos azt tanácsolta, hogy miután elmúlik a hasmenés váltsunk át egy másik tápra, ezt meg is szerettük volna tenni. Választásom a Taste of the wild pacific stream puppy tápjára esett, meg is rendeltük viszont problémák akadtak a szállítással így mire megérkezett szinte teljesen elfogyott az előző táp, így nem igazán tudtam fokozatosan átszoktatni rá. Az első 2-3 nap nem volt semmi probléma, ma viszont pár órával etetés után a kutyám hányt vissza a tápból, sőt rá pár órával újra. Etetés után mindig figyelek arra, hogy legalább 20 percig nyugton maradjon (ami fajtáját és korát tekintve elég nehéz elérni) aztán kimentünk az udvarra jó pár órára volt ott szaladgálás, labdázás, ilyesmik. Odakint nem volt semmi baja, de amikor vissza bejöttünk és egyedül hagytam egy kicsit (kb 5 perc) arra jöttem vissza, hogy visszahányt valamennyit a tápból. Ilyen még sosem fordult elő ezelőtt. A közérzete olyan mint eddig, nem tűnik betegnek, így másra nem tudok gondolni mnt a táp mennyiségére. Próbálom betartani a tápon lévő utasítást, de így is a totw-ból 2-2 és félszer annyi mennyiséget ír elő mint amit a royal canin írt, így logikusan azt a mennyiséget adtam. Hányhatott e attól, hogy a gyomra kevesebb táphoz volt szokva, és hirtelen gyorsan sok tápot evett? (visszagondolva mintha az első pár nap lassabban ette volna a tápot mint ma) Holnap kevesebb tápot fogok neki adni (a csomagoláson amúgy is intervallum van megadva), és persze ha újból hány természetesen elviszem orvoshoz is, de ha tényleg csak a táp mennyisége miatt volt, szeretnék már ma megnyugodni és nem szaladgálni feleslegesen az állatorvoshoz.

2016. márc. 19. 19:12
 1/2 anonim válasza:
Egy jó állatorvost telefonon is fel lehet hívni, nehogy bélcsavarodása legyen szegénynek. Erre kicsi az esély, ha a viselkedésében semmi változás nincs. A kölyök kutyák néha szinte belerobbannak az etetőtálba és olyan sok levegővel falják a tápot rágás nélkül, hogy azért szokták visszahányni. Amikor az én kiskutyám csinálta, akkor egy kis konzervvel vegyitettem a kajcsit és megszünt. Megteheted még, hogy evés után kutyaszállító box-ba teszed egy fél órára.
2016. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Azóta nincs semmi baja, visszábbvettem a táp mennyiségéből, a Royal Caninből 14 dkg körül kellett adni neki egy napra, a Taste of the Wildból pedig olyan 30-35 dkg-t adtam, ez a megadott intervallum teteje felé van inkább, azért adtam ennyit mert amíg a Royal Canint ette állandóan éhes volt, de miután hányt lecsökkentettem napi 24 dkg körülire, ami szintén bele esik az intervallumba.


Gondoltam egyébként a gyomorcsavarodára, de tudtommal az inkább a nagytestű kutyáknál fordul elő, az én sammy-m még csak 8 és fél kiló körül van, így elvetettem a gondolatot.


Evés után annyira mozog egyébként, hogy járkál fel alá, ha simogatom akkor se fekszik le, hanem felugrál rám, hogy menjünk már játszani. :D Ilyenkor próbálom figyelmen kívül hagyni és akkor nagyjából lenyugszik.


Ketrece van, szeret benne feküdni, oda hordja a játékait is, az a kis helye, de ha rázárom az ajtaját hiába ülök látótávolságon belül úgy elkezd ugatni, hogy nem lehet megmaradni mellette, ezért nem szoktam bezárni. :\

2016. márc. 21. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!