Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kellene ezért kegyetlennek...

Nem kellene ezért kegyetlennek tartanunk magunkat amiért ezt tesszük kutyáinkkal?

Figyelt kérdés

Nem rég ivartalanítattam a kutyám, de még most is teljesen látszik, hogy megviselte őt nagyon.

Szerintetek nem kegyetlenség az, hogy az ő akaratától független ( tudom, hogy ő nem tudna dönteni maga, de akkor is) ezt tesszük vele, mert tényleg jobb ha nem tüzel, vagy nem vágyódik a szuka után, neadjisten vemhes lesz. De honnét tudjuk, hogy ez neki mennyire jó? Hisz az operáció utáni fájdalmakat és kínlódást nem nekünk kell elviselni, hanem nekik, nem értem szóval. Csupán mert a létfentartási ösztön dúl bennük és ezért párosodnának ezért a kutya nem szenved, nem értem miért írják sokan ezt. Mert akkor minden más állat a bolygón akkor ugyanúgy szenved, érdekes módon ha vadállatként élne ott se tudna szaporodni mindig és el kell viselnie a tüzelő nőstényt, de nem érhet hozzá mert a falkavezére lenne a "dicsőség".


Szóval ha valaki tudna nekem erre választ, magyarázatot azért hálás volnék. Mert itt agyba-főbe megy a tanácsolgatás, hogy ivartalanítassák a kutyáikat, de épp kézláb magyarázatot nem hallottam, mert nekem az nem magyarázat: " ne tüzeljen, ne legyen vemhes, ne szenvedjen"


A betegségek meg egy másik dolog azzal tisztában vagyok én is. De magába, hogy az állat, hogy érezheti magát ezáltal.


Jah és megköszönném ha nem érkeznének tahó válaszok, mert csupán csak érdekel mások véleménye. Nekem is ivartalanított szukám van, de csak azért meg ez nekem kényelmesebb, önzőnek is tartom magam ezért, de továbbra is ivartalanítattni fogom a kutyáim, még ha nem is tetszik ez az eljárás.


2010. ápr. 4. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás egy műtét, aminek hosszú távú következményei jobbak, mint ha nem történne meg, viszont mivel műtét, a műtét minden élőlényt megvisel, nem tudom, volt-e már ismerősöd, akit műtöttek (bármivel), nekem volt (meg is van határozva embernél is, hogy egy műtét után mennyi ideig nem szabad dolgozni, suliba menni - optimális esetben ez 6 hét, ha gond van, akkor több), de utána meg jobb lesz.
2010. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ivartalanított kutyám és cicám van. Az én kutyámat is megviselte a dolog, mert utána rosszul volt. Nekem az a véleményem, hogy sokan rávetítenek az állatokra olyan tulajdonságokat, amik csak az emberre jellemzők. Sokan a profit miatt elletik a kutyáikat agyba főbe, de vannak olyanok is akik gyerekpótlóként akarnak, kutya- ill. macskakölyköket. Ez nem kegyetlenség? Hogy ő nem akar gyereket mert sokat kell vele bajlódni? Bajlódjon az állat a saját kölykeivel ő meg figyelje, hogyan cseperednek. (Tudom ez bizarr de sajnos ilyenre is van példa.) Arról nem is beszélve mennyire, megviseli őket is a szülés, kölyöknevelés. A vadonban azért nincs szükség ivartalanításra, mert ott működik a természetes szelekció, és a gyengébb egyedek elpusztulnak. De az ember által kitenyésztett kutyáknál nincs meg ez. Mert már a beteg kutyáknak is van mindenféle gyógyszer, hogy tovább életben maradjon. Kvázi egész életében szenvedjen. (Meg mondjuk ez elég költséges, de van aki megengedheti magának.) Aztán ott van az hogy a menhelyek, meg a sintértelepek, dugig vannak kutyákkal, mert a gazdi nem ivartalanított és "becsúszott" egy nem kívánt alom.


Nézd meg ezt az olalt: www.olcsokutya.uw.hu itt is kapsz válszokat, arra, hogy miért ivartalaníts.

(Persze ez csak az én véleményem és meglátásom, nem biztos, hogy mindenki 1t ért vele...)

2010. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy műtét utáni fájdalmat nem lehet összehasonlítani azzal, amit a kóbor kutyusok élnek át, amikor bántják, éheztetik Őket...

18/L

2010. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az is nagy előny, hogy az ivartalanítással sok daganatos betegségtől megóvjuk. Sajnos a szuka kutyák nagy részét ez viszi el... Tehát így meghosszabbíthatjuk életüket. Szerintem azzal, hogy háziasítottuk őket, kiragadtuk eredeti környezetükből, mi tartozunk felelősséggel értük. A falkában szigorú szabályok szerint pároztak, nem volt túlszaporodás, mert voltak tényezők, amik szinten tartották az állományt. A mai modern világban, jólétben, ez már a mi feladatunk. Szerintem ez a leghumánusabb lehetőség.
2010. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De a kóbor ebeknek mi köze az ivartalanításhoz? Azzal tisztában vagyok, hogy az kegyetlen ha kiteszik őket meg bántják... de én nem ezt kérdeztem.
2010. ápr. 4. 11:29
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nem ivartalanított kóbor kan eb is rámászhat egy ugyancsak nem ivartalanított akár kóbor akár nem kóbor szukára (ha a gazdi akár csak egy kicsit is nem figyel), és máris keletkezik egy újabb alom kölyök, akik nem biztos, hogy találnak gazdit, és lesz még több kóbor eb.
2010. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

10:57-s vagyok:

Az a köze, hogy a megunt, felesleges szaporulatot teszik ki az utcára(úgyis lesz másik, kisebb,szőrösebb,cukibb, kölyök). Ők tényleg szenvednek...

2010. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg nem várt és nem tervezett alom jön létre véletlenekből: a kutya kiszökött, elcsavargott, vagy csak a gazdi nem vette észre hogy a szuka tüzel,nem zárta el, befedezte a másik kutya, sőt olyan is van, aki ezzel nem is foglalkozik, mert úgy gondolja majd elajándékozzuk.....a véletlenek sorát folytathatnánk. Nos ezen dolgok eredményei kuporognak főként a menhelyek és sintértelepek ketreceiben... Sok szaporító által termelt kiskutya is ott köt ki, mitőbb, néhány tenyésztő kutyusa is, de ez elenyésző.... Legtöbbjük "balesetből" született....
2010. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya sokkal, SOKKAL jobban tűri a fájdalmat, mint az ember. Márpedig naponta tízezrével műtik az embereket szerte a világban.
2010. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Neka ***** válasza:
100%

Figyi!

A kóbor és gazdátlan kutyusoknak van a legtöbb köze az ivartalanításhoz,ha tényleg azt nézed, mi a legjobb a kutyáinknak a jövőre nézve. (általánosítva)

Egyszerűen csak becsúsznak....

Én állattartást nem is engedélyeznék mindenkinek,tehát k.vára,de azt kellene ebben a ro.adt országban,hogy minden ilyen jellegű problémát ellenőrizzenek.

Ill. már volt róla szó itt a gyakorin,hogy a legjobb az állattartási vizsga lenne.

Egy kicsit eltértem a kérdésedtől: A kutyának is jót tettél a jövőre nézve. Persze borzasztó neki az a pár nap a műtét után, de Neked és neki is az a fontos,hogy hosszú és boldog élete legyen Veled, így nem egy betegséget megelőztél.

2010. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!