Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok a chipphez? Van a...

Mit szóltok a chipphez? Van a kutyátokban?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam hogy sokan ellenzik a kötelezővé tételét(ami most július) mert hogy ha kötelező lesz akkor sok kutya menhelyre fog kerülni mert nem tudják kifizetni. Meg a tenyésztő is drágábban fogja adni, ami szerintem hülyeség mert a normális tenyésztő már most tesz a kölykökbe chippet. Szerintem nagyon jó hogy kötelező lesz. Mi a véleményetek a chipp-ről? Kérek mindenkit hogy ne legyen vita.
2010. ápr. 4. 13:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az enyémbe még nincs,de lesz.
2010. ápr. 4. 13:19
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

a mi kutyankba van csak igy kaphatnak utlevelet...apukam kutyai a legkozelebbi oltas alkalmaval chippet is kapnak...

szerintem nem olyan nagy kiadas ez, hogy ne engedhesse meg egy kutyatarto maganak. ennel joval tobbe kerul az allat tartasa.nem?

2010. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
A mi picinkbe is van chip,és semmi különösebb gond nincs azzal hogy ha kötelezővé teszik,hát tegyék. Csak akkor ne ilyen magas áron :/
2010. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
énis fogok majd belerakatni. úgy tudom a nyakába adják injekcióval... 3-6.000 ft lesz.szerintem is helyes.így az elveszett kutyusokat nem kell menhelyre vinni.aki pedig direkt el akarja veszíteni az most ráfázik.
2010. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Én is örülök neki:) Legalább ha elkóborol, van esély megtalálni! Az én kincsemnek csak a bolhairtó 3 havonta 4 ezer forint. Ennyit megtehetek érte:) Hisz ő a mindenem:)
2010. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

A mi nagy kutyinkban is van chip, örülök is neki, hogy kötelező lesz. Már csak az állatorvosnál az ellenőrzést kellene hozzá rutinná tenni. Azaz ha én most akár minden héten másik kutyával megyek be, senki nem nézi meg, van-e benne chip, nem másé-e a kutyi, csak ha én külön kérem. Így bizony sok elveszett kutyi nem kerül vissza az eredeti gazdájához.

Persze, vigyázni kell a kutyára, de nekünk például a kerítésen belülről lopták ki a kistermetű kutyánkat, valamivel több, mint egy éve. Szeretném hinni, hogy egyszer csak eljut orvoshoz és megnézik a chipjét (rendesen regisztrálva/élesítve vannak az adataink), de a saját tapasztalatom sajnos nem ez.

2010. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Akiteki ***** válasza:
100%

Emiatt nem fognak menhelyre kerülni kutyák, mert csak a tulajdonosváltáskor kötelező. (egyelőre) Hallottam már, hogy önkormányzat kötelezővé tette a településen minden kutya chipezését, de azt kedvezményes áron teszik meg az éves kötelező oltással együtt.

Épp az a célja, hogy kevesebb kóbor kutya legyen és kevesebb menhelyi, mert minden kutya azonosítható lesz és lehet felelősségre vonni a gazdáját, miért nem vigyáz rá.

2010. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
6%

A szomszédom a kutyájának egy hete adatta be a chipet. Előtte a kutya nagyon mozgékony és életvidám volt. Miután megkapta alig bírt járni. 2 napja pedig elpusztult szegényke....Az orvos a chip beadása előtt megvizsgálta és semmi baja nem volt....

Én ezek után nem nagyon szeretném hogy a kutyámnak beadják.

2010. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
6%
Undorító dolog ez a chippezés. Nekem nincs kutyám, de van cicám. Én nem engedném, hogy ilyet ültessenek be. Kap oltást minden évben. Nem kell chip. Aki ezt a chip dolgot pártolja, annak mondom, hogy eljön hamarosan az az idő, amikor az emberekbe is ilyet fognak tenni.
2010. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Utolsónak vitessétek be boncolásra.Biztos,hogy nem a chip miatt múlt ki szegény kutya.

több kutya nem lesz a menhelyen. A legolcsóbb chip 3000 Ft,ezt az összeget azért bárki össze tudja kaparni

De egyelőre csak az adásvételhez kell chip

A tenyésztők pedig már egy ideje chippel adják a kölyköket, tetoválás helyett. Nem lettek ettől drágábbak a kutyák

2010. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!