Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a pomerániai...

Milyen kutya a pomerániai törpespicc?

Figyelt kérdés
Érdekel a fajta, de nem igazán tudom, hogy átlagban hogyan viselkedik , sokat kell-e fésűlni stb. Olvastam már róla az interneten, de inkább egy olyan véleményére lennék kíváncsi, aki maga is pomerániai gazdi. Úgy átlagos jellemzés a fajtáról, nekem segítene.

2016. márc. 29. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy le van írva a neten úgy kell,hogy viselkedjen.De olcsó szapis 10-60 ezer ft-os pomi jellegű kutyánál lutri a viselkedés :D

De mivel ez a fajta 250-300 ezer ft mozog. Így szerintem ritka,hogy pomi gazdival találkozol.


Javaslom,hogy egy tenyésztővel vedd fel a kapcsolatot Magyarországon 4 db tenyésztő van ha jól tudom. Ők jót,rosszat elmondanak,náluk jobban senki nem tud többet a pomikról.


Nekem is van egy fajta amit kinéztem és tenyésztővel beszéltem,sok olyan dolgot elmondott amit az adott fajta gazdái nem!! Úgy,hogy első sorban tenyésztőkkel beszélgess utána gazdikkal,jobban jársz :)

2016. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A pomerániai a világ legdrágább kutyafajtái közé tartozik, az országban is alig van tenyésztő. Akár milliós nagyságrendű is lehet egy kölyök ára. Pedig elég rövid ideig élnek és beteges fajta.


Magyar kennelek: [link]


Gazdikat pedig elég nehezen fogsz találni, kevés igazi törpespicc tulajdonos van Magyarországon.

2016. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor beszélek egy-két tenyésztővel. :)
2016. márc. 29. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia, igaz nem tulajdonos vagyok, de egyik baratunk kutyajara rendszeresen vigyazok! Igazábol mint minden kutyaval vele is rengeteget kell foglalkozni ( + meg ha butacska akkor ketszer annyit) ismerosunke is mar 1 eves es szegeny nem szobatiszta es buta is. En ha kutyat vennek biztos nem ilyet! Igen rengeteget kell fesulni, de nem nagyon hullik a szore, viszont szaraz nagy bundaja van ami hajlamos osszecsomosodni! Osszesegeben egy szeretheto meg aranyos kutya, de nagyon sokat kell vele foglalkozni ha nem szeretnenk hogy buta legyen!
2016. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem.
2016. márc. 29. 14:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es


buta kutya nincs csak buta gazdi,aki nem tudja elérni a dolgokat az ebnél :D


Pomi makacs fajta,de nem buta!!!

2016. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os. Ebben egyetértek veled. :) . Köszönöm :).
2016. márc. 29. 21:33
 8/9 anonim válasza:
76%

Tulajdonos vagyok, 2 pomerániai gazdája. A jövőben tenyésztést tervezek.

Nem véletlen. Nem csak küllemre szerettem bele ebbe a fajtába, hanem jellemre is. Igaz, tudnak makacskodni, de a világ legaranyosabb-legszerethetőbb kutyái. Abszolút nem buták, sőt!

A szőrük egyáltalán nem igényel sok gondozást, sőt, nálunk még vedlési időszakban sem volt tele szőrrel a lakás. Persze ehhez hozzátartozik, hogy néha-néha illik felporszívózni.... :)

Hetente egyszer elég megfésülni, nem is ajánlott többször, mert sérülhet az aljszőrzetük.

Fürdetés, az meg igény szerint, én 3-4 hetente fürdetem őket.

Kicsit ugatós fajta, de következetes neveléssel lehet kontrollálni. A szobatisztaságot magától megtanulta.

Törékenyek, kis termetük miatt.

Ha jó helyről vásárolsz, akkor garanciát is adnak a genetikai betegségek ellen. Sokáig, 10-14 évig élnek.

remélem segítettem.

2016. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :)
2016. júl. 12. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!