Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyerstáplálás adagja, összetét...

Nyerstáplálás adagja, összetétele?

Figyelt kérdés

Jövőheten hozom el új németjuhász kiskutyámat a tenyésztőtől.

Arra lennék kíváncsi, hogy aki alkalmazza a nyers táplálást németjuhászoknál, miket ad neki, milyen arányban.

A tápok árával tisztában vagyok, esetleg meg tudja valami mondani, h sacc per kb mennyibe kerül havonta egy nj etetése nyers kajával?



2016. márc. 30. 10:50
 1/4 A kérdező kommentje:
valaki
2016. márc. 30. 10:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Facebookon van egy csoport, Barf elvek az alapoktól...

Oda lépj be, rengeteg hasznos fájl, infó van ott. Tobb mint 6000taggal,szinte biztos hogy vannak nj-osok is, veluk felveheted a kapcsolatot.

2016. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit előttem írtak csoport szinte kötelező olvasmány a kezdő barfosoknak.

A mit és milyen arányban sok-sok szabályból álló, "ülj le és hetekig vagy hónapokig tanuld dolog", nem pedig "gyorsan-gyorsan 2 óra alatt valaki írja már meg".

Nj etetése lássuk csak:

- Melyik élet szakaszban?

- Akarsz vele majd aktívan sportolni (mást kap)?

- Hol laksz (ország, város)? Milyen beszerzési források állnak a rendelkezésedre (multik, hentes, sarki kisbolt, netes rendelés, "ingyen" hús a szomszédtól?

- Főleg milyen húst tudsz szerezni?

- Allergiás valamire a kutya?

- Mekkora fagyasztód van (99%-ban a barfosok nagy tételben rendelnek a netről, hogy olcsóbb legyen a hús ára)?

Remélem most már nagyjából sejted, hogy mennyire képtelenség gyorsan-gyorsan válaszolni a kérdéseidre. Mindezek ellenére a kaja árát nagyjából!!!!!! ki lehet számolni. Mondom a teendőket:

- Megválaszolod magadnak a fenti kérdéseket.

- Ezek után belépsz a csoportba megtanulod, hogy miből, mennyit, milyen gyakran

- Szétnézel a környzetedben, hogy valóban jól válaszoltad meg a kérdéseket

- Leülsz egy számológéppel és elkezdesz pötyögni valahogy így: naponta ennyi csontos, ennyi húst, ennyi belsőséget, ennyi zöldség/gyümölcsöt és ennyi kiegészítőt kap. Ezek fajtájának árát átlagolod és megszorzod azzal mennyiséggel, amit pl. egy hónap alatt elfogyaszt.

2016. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm a válaszod, bár nem tudom mire vélne a 2 órás megjegyzésedet. Ha végigolvastad a kérdést látod, hogy még nincs nálam a kiskutya ezért iskezdtem el tájékozódni, igen beléptem a csoportba, de gondolom az nem válik hátrányomra, ha több helyen is érdeklődök...


És bevallom, mivel nem én vásárolok többnyire, illetve a pénzt se én keresem a családban nem vagyok képben a húsok árával. Ezért kérdeztem.

2016. márc. 30. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!