Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyadepresszió? Ilyen lehet?

Kutyadepresszió? Ilyen lehet?

Figyelt kérdés
Hétvégén szüleimnél voltunk, ott még van 2 kutya (és panel szóval napi 3 séta, esti jó 3 órás). Mi kertesben vagyunk, szoktuk vinni sétálni, de tegnap elmaradt, mert későn értünk haza. Kinti-benti kutya amúgy, de tegnap szinte egész nap ki volt csukva, mert villanyt szereltek nálunk, és nagyon lábatlankodott. Ma meg mintha duzzogna. Csak a helyén van, a kaját sem ette meg, kimenni sem akar, és bejönni hozzám a nappaliba sem. Megnéztem, semmi furát nem látok rajta. Mikor kezdjek el aggódni és dokihoz vinni? Vagy lehet sok volt neki a hétvége a sok emberrel és piheni? Amúgy fél éves Cane Corsoról van szó. Ma mindenképp visszük a megszokott kutyabandájához, ha ott is fura lesz, akkor szerintem doki. Vag már túlaggódom... Ohh, hogy a kutyák miért nem beszélnek:) És a hétvége tényleg nagyon pörgős volt, 500 km út, eg csomó rokon, ismerős...

2016. márc. 30. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem depresszió, csak fáradtság.

Azért, ha a megszokott bandájában sem élénkül fel, érdemes megnézetni. Jobb félni, mint megijedni.

2016. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, létezik kutyadepresszió, de ennyitől nem fog kijönni... lehet hogy babéziás, azért kedvetlen. De az is lehet, hogy valóban csak fáradt.
2016. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tavaly kullancsfertőzése volt,hasonló tünetekkel. De lehet hogy tényleg csak fáradtság.
2016. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Múlt héten tettem rá Kiltixet, csak városban voltunk, annyit csak véd a nyakörv. Ha mégis babézia, milyen kezdeti tünetekre tudok felfigyelni a nagyobb baj előtt?
2016. márc. 30. 15:34
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Fél éves kölykök még könnyen elfáradnak :)

Viszont pár óra alvás után újra töltődnek!! Szóval a hétvége nem hinném,hogy hatással lenne rá.


Azért szerintem egy dokit hívj fel a biztonság kedvéért. Illetve ha a ma a bandával sem olyan mint eddig akkor meg mindenképpen

2016. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
A kutyák nem depressziósak. Rossz kedvük lehet, de az 99%-ban valamilyen betegség tünete, pláne, ha nem is eszik (a fáradt kutya ugyanis rohadt éhes). Szóval én nem húznám sokáig a dokilátogatást.
2016. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bevágott egy nagy adag kaját, és a postást is megugatta. De azért megnézem este mit alkot. Amúgy az enyém nem töltődik olyan hamar újra, volt olyan, hogy 2 órát kinn voltunk az erdőben, és annyira elfáradt, hogy enni sem volt aznap hajlandó. Este úgy kellett kitessékelni pisilni :) Bár akkor egy csapat vizslával játszott:)
2016. márc. 30. 16:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltunk bandázni, minden rosszkedv elmúlt, úgyhogy lehet unatkozott, hogy 1 napig annyit nem tudtunk vele foglalkozni, csak a kötelező körök, előtte meg körül volt ugrálva (anyuék szeretik elkényeztetni "kisunoka")
2016. márc. 30. 21:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!