Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyena 4 hós ónémetem?

Miért ilyena 4 hós ónémetem?

Figyelt kérdés

4 hónapos ónémetjuhász kiscsajszim van.

Az a helyzet, hogy nagyon aranyos kutyus, barátságos, játékos (bár csak egy-két kedvenc játéka van) de nem figyel. Ha van kedve akkor ül, és helyben marad, de pl. behívni nem lehet, hiába szólok neki, megy amerre kedve tartja. Labdázni nem akar, váltja épp a fogát úgyhogy húzogatós játék most kilőve, egyszerűen nem lehet lekötni a figyelmét, csak a kezünket próbálja mindig rágcsálni. Suliba szeretném majd járatni, de itt nálunk majd csak most nyáron nyit a suli. Addig is szeretnék belőle legalább engedelmes kutyust faragni.Mit tegyek hogy rám figyeljen?


2010. ápr. 4. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Virsli,párizsi,sajt darabok? A hasára csak hallgat:D Az enyim is csak a kajának engedelmeskedett kölyök korában. Amugya kutyád még nagyon kicsi még most fedezi fel a "világot".
2010. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát, a jutifalattal akad két probléma.Az első az hogy finnyás, semmilyen felvágottat nem hajlandó megenni, csak a főtt csirkehús jött be, de azzal meg szórakozik a fogatlanság miatt... :S

Tudom hogy most fedezi fel a világot, de nagyon makacs, a simizést is csak addig viseli szinte amíg egyszer végighúzom a kezem rajta és már megy is a dolgára...

Egyébként róla van szó...

[link]

bár mostmár kétszer ekkora :) imádom

2010. ápr. 4. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
4 honapos kutyát még haggyad.. nagyon gyerek.. ráérsz 6 honaposan megtanitani neki a dolgokat.. had élje kia gyerekkorát.. szerintem
2010. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos:D Sipolos labdával probálkoztál? Ha a kaja se jön be nálla akkor a sipolós labda vagy lehet kapni ilyen pattogósabb labdát(az enyém mostanság megőrűl érte:D)Más tanács nem nagyon jut eszembe. Első voltam.
2010. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akármilyen kislabda, sípolós sün hidegen haggya... valami ötlet a figyelemfelkeltésre? a kedvenc játéka egy fürdőköppeny megkötője, azt a szájába veszi és én meg húzzam... de a foga miatt most ez kilőve...
2010. ápr. 4. 22:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Most jut eszembe hogyaz öcsémnek volt egy tipikus csörgős plüss játéka. a kutyám nagyon szerette az öcsém utálta igy a kutyáé lett:D talán figyelem felkeltésre jó. De amugy még hagyhatod ha rádfigyel jutalmazd majd idővel komolyodik.
2010. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szép a kiskutyád. Ajánlanám, pár napig ne foglalkozz vele.Ne keresd a kegyeit. Vannak olyan kutyák, akik nem ragaszkodnak annyira az emberhez, jól elvannak maguknak.

Labdája ne legyen, csak, ha te játszol majd vele. Ha bírod ideggel, hamarosan ő fogja keresni a lehetőséget, hogy veled legyen. Akkor rövideket el lehet kezdeni játszani vele.

2010. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
4 hónaposan annyit foglalkozz vele, amennyit ő is élvez. Nem kell még túlterhelni. A suliban majd megmutatják, hogy kell helyesen tanítani a behívást. Most még úgy tudod elérni, hogy elszaladsz előle, akkor majd rohan utánad.
2010. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden kutya más és más. Van, aki nem keresi annyira az ember társaságát és nem élvezi annyira a simogatást, olyan magának való. És van, akit nem érdekel a labda, meg semmi más játék sem.

Még csak 4 hónapos, nehezen koncentrál, szertelen kis ugri-bugri kölyök. A behívást egyáltalán ne várd el tőle. Eleve kölyök, csak 2 hónapja van nálad (elvileg). Ennyi idő alatt még nem tud olyan kötődés kialakulni, hogy folyamatosan rád figyeljen, a fél szeme mindig rajtad legyen. Most még egy csomó más izgalmasabb dolog van, mint a gazdi hívó szava.

Tanítsd folyamatosan, gyakorolj vele (ültetés, fektetés, próbálgasd azért a labdát, más játékot is), és idővel beérik majd, rendesen hallgatni fog rád, és addig hátha felkelti az érdeklődését valamilyen játék.

Ne hallgass arra, aki azt mondja, ráérsz még a tanítással. Ha abba hagyod, később sokkal nehezebb lesz.

2010. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, tudom hogy nem szabad hagyni, iskolába szeretném vinni és a lehető összes vizsgát megcsinálni vele. régóta kutyázom, de ő most kifogott rajtam. az előző jucijaim jól neveltek, 8 hetesen ültek, jöttek ha kellett ha nem, most pedig angyalok, akár 2 kmről lefektetetem vagy leültetem őket, és mindent játékkal tanultak meg. de ő meg nem hajlandó, ezért tettem fel a kérdést...
2010. ápr. 5. 15:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!