Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig él egy dán dog átlagosan?

Meddig él egy dán dog átlagosan?

Figyelt kérdés
Mit kell erről a kutyafajtáról tudni? Milyen a természete, milyen igényei vannak, milyen betegségekre hajlamos, mik az erősségei stb.?
2010. ápr. 4. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mivel nagy testű, átlagosan 8-10 évig él. Ha nem rontják el, kedves, szereti a gyerekket, idegenekkel sem bizalmatlan, csak kicsit tartózkodóbb. sokat eszik, ezért nem kevésbe kerül az etetése... :/ szintén a nagy testéből kifolyólag, könnyen meghúzódhatnak a lábai, ha a gazdi nem figyel, hogy a kutyus ne ártson magának. illetve az ízületeivel lehet baj. hiába kedves kutya, az emberek nagy része fél tőle, bár én személy szerint imádom a fajtát :). nyugodtan sétálhatsz vele az éjszaka közepén is, ha veled van a dán dogod, szinte semmitől sem kell félned.
2010. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a dán dogok rövid életűek, 9 évesen már öregnek számítanak. Én imádom őket, de már csak olyan kutyát vennék, ami hosszabb életű. Ez a kis idő nagyon hamar elmegy :-(
2010. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
66%

Mivel olyan fajta,hogy dán dog nem létezik ezért semeddig.

A német dog átag életkora sajnos igen alacsony ,6-8 év általában.

2010. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
keress rá a dán dogra, akkor beszélj ilyen hülyeségeket, drága szívem. a dogot, mint fajtát, a németek és a dánok is magukénak vallják, az FCI szerint a hivatalos neve Deutsche dogge, de mivel az emberek nagy része nem nézi, mivel szórakozik az FCI, ezért a köztudatban dán dogként él. ne keress csomót a kákán.
2010. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
16%

Aki itt hülyeségeket beszél,az Te vagy,kedves utolsó.

Rühellem amikor az imádott fajtámat le "dándogozzák".

Egyébként a dánoknak nem sok köze van a fajtához,a dán elnevezés a danois kifejezésből ered ami foltot jelent.

Már néhány éve foglalkozom ezzel a fajtával,tudom miről beszélek.

Egyébként meg nem keresem a káká a csomót,csak utálom az emberi tudatlanságot.

Ha valaki megkérdezi meddig él,akkor nyilván érdeklődik a fajta irán,ergo az lenne a minimum hogy megnézi mi a fajta pontos neve...

2010. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
más a tudatlanság, és más a megszokottság. honnan veszed, hogy akik dán dognak nevezik, azok nem tudják a kutyafajta hivatalos nevét? viszont úgy két évvel ezelőtt még senkit nem érdekelt, hogy dán vagy német dog, fajtiszta vagy fajtatiszta, szaporító vagy tenyésztő.
2010. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Német dog életkora sajnos a 10 évet nem haladja meg :s. Nekem világ életemben német dogjaim voltak, illetve pontosan 3 volt életemben. Remek házőrzők viszont barátságos kutyák. nekem a Sherif nevezetű Német dogom aki mostis él és 2 éves kapott már el betőrőt és büszke is vagyok a kutyámra :)!
2011. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!