Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap megyünk egy (hobby)...

Holnap megyünk egy (hobby) kutyakiállításra. Valaki eltudná mondani hogy hogyan zajlik egy ilyen típusú kiállítás?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első versenyünk és félek hogy még azt a helyet se találnánk meg ahol nevezni kell (helyszíni nevezéses verseny).

Még pár kérdésem lenne: tüzelő kutyát érdemes lenne vinni? Nem csinálná fel egy másik kutya? Van olyan hely ahol "le tudom tenni" a kutyákat hogy pihenhessenek?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. ápr. 2. 09:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mit jelent, milyen a hobby kutyakiállítás.

Törzskönyves kutyával jártam kiállításra, arról tudok írni, ha érdekel.

2016. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen érdekelne :)

Hát a hobby az ugyan olyan szerintem mint a törzskönyves csak oda keverékek és tk nélküli kutyák nevezhetnek.

2016. ápr. 3. 21:31
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem ugyanolyan, a kiállításon ringdresszúra van, a kutyákat a bíró a standard szerint nézi, tűrniük kell egy bizonyos beállást, hogy megnézzék a fogaikat, kanoknak a heréket tapintsák, stb. Ezekre ők kiskoruktól szoktatva és tanítva vannak. Hobbi kutyáktól nem várnak ilyesmit, hiszen nincs is standard, aminek meg kellene felelniük. EGyszerűen csak körbe kell vezetni őket a gazdának. Legfeljebb az jó pont, ha nem kell rángatni, hanem szépen megy láb mellett és közömbös a többi kutyával, nem morog össze, vagy nem ott akar játszani.
2016. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A bírótól függ, mennyire veszi "komolyan" a bírálatot. Hobbi csoportban is megnézik a fogazatot,állításban a kutya összképét, stb. Persze, mivel akár több fajta kutya is lehet keverékeknél egy körben, a bírótól függ,melyiket hozza ki győztesnek.

MKSZ kiállítás? Ott a hobby körben egy fajta egyedeit bírálják, akiknek nincs törzskönyvük, de a gazdájuk szerint az adott fajtába tartozik a kutyája. Az ilyen csoportnál általában a bíró a fajta standardjához is méri a kutyát. Persze, nem akkora elvárással, mint egy törzskönyves esetében.

2016. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!