Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

magamról először is 23 vagyok most költöztünk egy kertes házba és mindenképp szeretnék egy kutyát/barátot volt már előtte kutyám de egyik se volt fajkutya és most szeretnék egy fajkutyát és ha lehet kiszeretném képeztetni testőr kutyának milyen elképzelésem van a leendő kutyámról


fontos hogy jól ki jöjjön más állatokkal főleg egy másik kutyával

mindenképp közép vagy nagy testű legyen

okos könnyen idomítható

és szép legyen



svájci juhász kutyára gondoltam vagy rottweilere Doberman vagy német juhászra te milyen fajt ajánlasz



2016. ápr. 7. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem a leírtak alapján a német juhász ugrott be és látom ott van a te listádon is. (: a
2016. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kintre vagy bentre?

Kinti, benti kutyának mindegyik jó, plusz kiegészíteném a malionis-sal.

Kint elvan a svájci juhász, németjuhász és a roti is, de mindendenképpen kell nekik egy jól hőszigetelt kutyaház.


A malit és a dobermant inkább inkább benti tartásra javasolnám, de éppen ha van egy fűtött vacok (akár garázs) akkor ők is elvannak kint:)

2016. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
spájzból akarok csinálni egy vackot kis ággyal de főkép kintre szeretném
2016. ápr. 7. 20:06
 4/10 anonim válasza:
100%

Nekem német juhász van és nagyon okos kutyának tartom, sok mindent megtanul hamar és őrzi is a portát.

Amit még tudni érdemes róla hogy alapjában véve játékos,így foglalkozni kell vele és egy kicsit sunyi ha kajáról van szó.

Szerintem igazán szeretni való fajta kutya.

2016. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha örző védő kutyát szeretnél olyat, aki a szívét neked adja, nagyon intelligens, kíváncsi és gyönyörű, akkor neked óriás schnauzer kell. Erről a fajtáról én csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Nekem közép schnazim van, kislány. A schauzer a családjáért ( nem egy emberes) mindent megtesz, a tűzbe megy. Viszont az idegenekkel távolságtartó ( nem gyanakvó, vagy ilyesmi, hanem egyszerűen nem lehet lekenyerezni, a család barátjait is elfogadja és mindenkit akit a család szeret, csak többszöri találkozás kell, addig sem bánt vagy ilyesmi, nagyon intelligens, csak addig nem haverkodik)
2016. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dobermann-t ne, ő bentre való.


Német juhászt ajánlom, ha képeztetni szeretnéd, kutyasulizol vele. Ő elvan kint is, ha van megfelelő helye.

Szép, könnyen tanítható. Más állatokkal, kutyákkal is jól kijön, ha kiskorától úgy van nevelve!

Viszont nagyon nézd meg, honnét veszed. Fontos, hogy a szülőknek legyenek eü. szűrései, tenyészszemléje, és természetesen törzskönyve. Törzskönyvezve, szerződéssel vegyél kölyköt.

2016. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Labrador? :)
2016. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a labrador nem örző-védő kutya. Nekem most lesz németjuhászom, kint lesz egy nagyon jól megcsinált kutyaházban, mondjuk én örző-védőzni nem szeretnék vele, de más sportokat ki fogunk próbálni és persze kutyasuli az alap:)
2016. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ha eleg koran kezded es mindig lelkiismeretesen vegigcsinaljatok az edzeseket akkor szinte barmilyen kutyabol tudsz nevelni olyat amilyet szeretnel. a tanfolyam soran te is es o is nagyon sokat fogtok tanulni, az egyik ismerosunknek dobermanja van ( nekem angol es amerikai staffim) es en csak ajanlani tudom, azon kivul hogy gyonyoru okos is es konnyen tanul foleg orzest. amit en meg ajanlani tudok az az angol staffordshire terrier, nagyon baratsagos, rettenetesen okos, es jobb csaladi kutya mint a golden retriver!!! (tapasztalatbol mondom)

ha nem ismered a fajtat akkor nyugodtan keress ra, az egyetlen tenyezo hogy nem olyan negy kutyus mint mondjuk az amerikai staffi, remelem segitettem :)

2016. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kérdezek :D válasza:
A border collie hazánkban nagyon elterjed.Úgy tartják hogy a "egyik legokosabb" kutya közé tartozik,ami igaz is(persze ki mennyit foglalkozik vele).Akkor ajánlom ezt a fajtát ha van napi 2-3 órád vele foglalkozni.
2016. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!