Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig ürülhet féreg a...

Mennyi ideig ürülhet féreg a kutyából féreghajtás után?

Figyelt kérdés
Öt nappal a tabletta beadása után láttam férget a székletében. Orsóféregre tippelek. Lehetséges, hogy 5 nap után is még távoznak belőle döglötten? Vagy ezek már egy új "generáció"?
2016. ápr. 23. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány tablettát adtál be neki összesen és mikor?


Férges kutyát normális módon úgy érdemes féregteleníteni, hogy először egymás után két napon adsz neki egy-egy tablettát, az első tablettára egy héttel szintén egymás utáni napokon egy-egy tabi, majd rá két héttel újra egy-egy tabletta. Tehát összesen hat darab tabletta kell.


A székletből két, max. három nap alatt ürülnek ki azok a giliszták, amiket a gyógyszerrel kezeltél.

2016. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolom, többféle készítmény van forgalomban. Cestalt kapott. Ebből 10 kilónként kell egy tabletta, így a 40 kg-os kutyám 4 db- ot kapott és azt mondták, ha ürül féreg, akkor 2 hét múlva kell ismételni.
2016. ápr. 23. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Kikerestem a használatiját, ott ezt írják:

Általában egyszeri kezelés elegendő, de súlyos fertőzöttség esetén három egymást követő napon át adjuk az előírt dózisban, majd a kezelést 14 nap múlva meg kell ismételni. Az újrafertőződés veszélye miatt a megelőző kezelést negyedévenként célszerű elvégezni.

2016. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, közben én is rákerestem.
2016. ápr. 23. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!