Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A DOBERMANNALL több baj van...

Eve5 kérdése:

A DOBERMANNALL több baj van mint a NÉMET JUHÁSZALL?

Figyelt kérdés

El szeretnénk dönteni hogy mékkel van kevesebb gond.

A dobermánnal sok baj van?.

1/Mennyit kell menni vele sétálni?

1/ mennyit kell sétálni egy német juhászall?



2/Muszály fül és farok vágás?

3/Hamar betegszik?

3/ A n.j hamar betegszik?

4/Kell-e neki játszótárs?

Munka kutya?

4/ n.j jobb munka kutya?

5/Labdával játszik?, vagy más játékokkal ?

5/ a n.j játékosabb? Hamarább tanul mint a dobi?


2016. ápr. 24. 20:32
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Hat ha el üti az autó így járt. Mért megy elibe. És a töltés mögött nem járnak autók.

Azt hiszitek ti is h falun is úgy van mind városon? amúgy is a magyarok olyan kényesek. Mikor mentek ti bele a szamosba? Na hadjuk már az egészet. Én nem féltem őket. Vigyázzanak magukra. Meg este még az utcán is kint ülnek. És kit érdekel? Más kutya is úgy van. Nem mint nálatok. El tűnik már rögtön képet ragaszgattok mindenfelé. Amúgy már ezis túlzás! Mikor nyitva lesz a határ csengerben, gyertek át. És nézzétek meg milyen kicsi falu, és mindenki egybe tart, mindenki ismer mindenkit. Olyan idegesítőek vagytok. Ne rakjátok már a falusi életet a városihoz.

Mikor nyúlt a kezetek lapáthoz? Gerebjéhez?

Mikor forgattatok szénát? Mikor szettetek krumplit? A mezőn mikor jártok? Jártok minden nap, nem?

Na ne már. Volt amikor a kutyám úgy jött haza h a két első lába le volt égve. Alig tudott rá állni. Mostmár meg szaladgál.

A másik meg haza jött a hurokkal a nyakába.

Meg valamikor disznó fejet hozott haza.

Nem kéne luxban tartani őket? Jézusom...

2016. ápr. 26. 13:11
 22/40 anonim ***** válasza:

A falusi életmód és a kutyák szeretete 2 külön dolog, de látom nem érted...

Nem luxusban kell őket tartani csak biztonságban és szeretetben. Ha neked az OK, hogy a kutyád lába leég és hurokkal a nyakában jön haza hát akkor nem hinném, hogy túlzottan szeretnéd szerencsétlen kutyáidat...

2016. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Érdekes. Én pl. nem városban lakom, sőt külterületen, minden áldott nap megyek 1-2 órát legalább erdőn-mező a kutyámmal sétálni, hétvégén többet is, kirándulni megyünk stb.

Mégsem szeretném, ha elütné autó, vagy bármi más módon eltűnne, baja esne, mert SZERETEM, és nem akarom szenvedni látni, sem elveszíteni. Majd csak akkor, amikor az öregség végez vele.

Nálam nem fogyóeszköz a kutya, hogy majd lesz másik, ha ennek baja lesz.

A kutyák kb. másfél éves kisgyerek szintjén vannak agyilag. Mi az, hogy vigyázzon magára?! A gazda felelőssége, hogy vigyázzon rá.


Visszatérve az eredeti kérdésedhez: na eszedbe se jusson munkakutyát tartani. Így minek?! Semmi értelme. Nem is értem, miért tartasz kutyákat, mikor láthatóan lesz.arod, mi van velük. Akkor miért kellenek?

2016. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla
2016. ápr. 26. 14:40
 25/40 anonim ***** válasza:
már miről? arról hogy b4sztok megcsinálni a kerítést és a kaput? Vagy, hogy ennyire leszarod a kutyáidat?
2016. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Szevasz.


Én is egy kis faluban élek, mégis be van oltva és chippelve a kutyám, jól van etetve, minden alap-parancsot tud és eszébe sem jut kiszökni. (be van tanítva, nyitott kapunál sem szabad kimenni, semmilyen körülmények között)

Kapálás? Krumplipucolás? Tehénistálló kitrágyázása? Kérlek. Mindennapos program.


Mégis akad időm egy hosszú, alapos sétára (sőt, túrára) a közeli dombokon, erdőkön a kutyámmal. Minden nap.

2016. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

ha olyan nagy okos tojas vagy gyere es csinald meg te. ha meg nem fogd be a pofadat. es .

tobbet ne is valaszolj a kerdeseimre.

2016. ápr. 26. 18:30
 28/40 anonim ***** válasza:
Hú holnap indulok is, bar nem tudom, miért nekem kéne megcsinálni a TE kutyáid kerítését. Az enyémek nem mennek el, van kerítés és kapu!! Ha el tudsz tartani 5-6 kutyát akkor kerítésre miért nem futja? Gondolkodni kéne mielőtt kutyát veszel okostojás!
2016. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Nahat:) ez erdekes amit leirtal....

Tudnal egy fotot belinkelni barmelyik kutyadrol?

2016. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7742881-milye..

Ami ebben a kérdésben szerepel elvileg az ő keverékük..


Te kérdező figyu már, hogy van az, hogy ááá van pénz még1 kutyára, de chip mégis csak kettőben van+se kerítés se kapu??

Ne gyere itt a falusi élettel, hogy senki nem érti meg meg stb. mert ennek SEMMI köze nincs a kutyatartáshoz. És a kutya nem fogyó eszköz!! Ha elütik így járt. Gondolj már bele, hogy úgy kelljen leélni az életed, hogy mindenki szarik a fejedre aztán az útszélén teljesen egyedül kell meghallj borzalmas kínok közt:.

2016. ápr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!