Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rázza a fejét egy...

Nagyon rázza a fejét egy kutya, mintha lenne valami a fülében, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy idős nénike az utcánkban, régen(kb 2 éve) voltam nála, és akkor a kutyája nagyon rázta a fejét, mindig kihívja az állatorvos a néni, de az az orvos is olyan, mintha nem lenne...borzalom.

Nos már két év eltelt, és még mindig ugyanaz a helyzet!

A kutyán látom, hogy mintha már beleőrült volna szerencsétlen, állítólag többször kipucolta a fülét az orvos, antibiotikumokkal, stb, de én nem látom, hogy ez normális lenne.

Mi lehet vele, röntgen segít, vagy hogyan állapítható meg biztosan a probléma?

Ma én fogom elvinni autóval dokihoz(kb 70km-re van állatorvosi rendelő, normális)

Amúgy nagyon szép kutya, kb 11 éves.

köszönöm.


2016. ápr. 26. 03:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Valoszinuleg férges
2016. ápr. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg fülatka, ami borzasztó kellemetlen tud lenni. Az én cicám fülében is volt, de egyszer kipucolta a doki, és el is múlt neki.

Nem tudom akkor ez milyen orvos lehet, de tényleg jobban jártok, ha egy jól felszerelt rendelőbe viszitek, mint hogy a kijárós orvos találgat, mi baja lehet. Rendes tőled, hogy elviszed :)

2016. ápr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán lehet, hogy tele van a bűzmirigye. Erre sokszor nem gondolnak, pedig a fülhöz nagyon is kapcsolódó probléma. Nézesd meg, ha tele van nyomják ki neki. Nagyon rendes tőled egyébként! :)
2016. ápr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Pénzt nem kér ez az itteni orvos, csak errefele más állatokkal foglalkozik, lehet, ezért nincs nagy tapasztalata.

2016. ápr. 26. 08:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet a fülproblémának.


1. bűzmirigy

2. allergia

3. gomba

4. atka

5 toklász


Ki kéne deríteni mi okozza.


Addig is próbáljátok ki a havasi kövirózsa (fülfű) 3x3 csepegtetését.

2016. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Toklász már volt a mi kutyánk fülébe, de szerintem, ha két év alatt nem lett tőle más baja, csak ugyan úgy rázza a fejét akkor, nem az. A miénk egyik nap csak rázta a fejét másik nap reggelre meg már sírt a fájdalomtól, annyira lecsúszott neki a toklász. Szóval inkább valami más lehet ebben az esetben. Ha elviszed normális orvoshoz az úgyis rendesen megvizsgálja.
2016. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

No mit mondott a doki?


És akkor ránk néznek csúnyán, ha azt mondjuk, hogy a kijárós doki az esetek többségében lószart sem ér *sóhaj* Rendes tőled Kérdező, hogy segítesz a néninek és a kutyájának!


Mivel mi pont tegnap futottunk egy ilyen kört: Normális doki első lépésnek megtakarítja a kutya fülét, utána pedig belenéz (majdnem olyan eszközzel, mint amilyet az embereknél is használnak) és ezek után diagnosztizál vagy rendel el másik vizsgálatot.

Ahogy az előzőek is írták, a fejrázást az okozza, hogy valami irritálja fülét, hogy pontosan micsoda azt az orvos tudja megmondani. Mi pl. most egy csúnya, allergiás eredetű fülgyulladással küzdünk: allergiás lett a tápjára, váltás folyamatban, addig is napi(!) tisztítás mellett is belobbant az egyik füle.

2016. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A bűzmirigy az nagyon csúnya volt neki, a füleit is kipucolták nagyon alaposan, most még csak ennyi, de majd még vigyük vissza, ha nem változik.

Csak ez az út nem egyszerű, én vezetek, néni meg birkózik a kutyával a hátsó ülésen, a mögöttünk jövők meg teljesen boldogok ettől. :)

2016. ápr. 27. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!