Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondjatok nekem kutyás trükköket?

Mondjatok nekem kutyás trükköket?

Figyelt kérdés
Hogyan tanítsam meg a kutyámnak?
2010. ápr. 7. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

ül- A kutyát a fenekénél fogva ültessük le és közbe mondd az "Ül"szót.

feküdj-először ültessük le majd fektesd le és mondd,hogy "feküdj" tartsuk így pár mp-ig és majd ismételjük.

maradj: Először mondd az ül szót és utána azt,hogy "Marad"majd te menj el ha utánad megy ismételtesd vele,ha marad akkor jutalmazd meg.


A minimum tudás az ül és a fekszik szerintem.Vannak könyvek már akár 1000ft-ért is vehetsz pl: 101 kutya trükk-

2010. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Előttem lévőnél a pont. Amíg ezeket (meg a behívást) nem tudja a kutyád ne tanítsál neki mást.

Amúgy csomó van: szlalom, tecchalott, meghajlás, pacsi, pörgés, tolatás (ha akarod leírom hogy kell őket megtanítani)

2010. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudja a behívást. Leírnád? Megköszönném.
2010. ápr. 7. 18:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szlalom: először csak állva (ne menetközbe tanítsd meg neki), állj oldal terpeszbe és csalogasd át a kutyát a lábad között, majd ugyan ezt visszafelé. Ezt gyakorold hogy oda vissza csak úgy. Ha ez már megy, akkor megpróbálhatod menet közben is. Állítsd magad mellé a kutyát, vezesd át a másik oldalra majd lépj egyet előre és vissza. (én klikkerel tanítottam meg neki, de anélkül is meglehet)

Meghajlás: nagyon egyszerű, mikor alvás után felkel és nyújtózkodik adj neki jutifalit és mond neki a parancsszót (pl. hajol). Vagy azt is megpróbálhatod hogy megmutatod neki a jutifalit, és leteszed a földre (persze még a kezedben legyen, ne tudja elvenni). De ez mindig jön össze, mert vagy csak a fejét teszi le, vagy lefekszik. Szóval az előbbi egyszerűbb, egy idő után már nem csak nyújtózásnál fogja majd csinálni. :) (ez a trükk jó befejés ha pl. kutyás előadásra mész)

Pacsi: én úgy tanítottam meg neki, hogy megfogtam a lábát, felemeltem és mondtam neki, hogy pacsi (klikk, mert én klikkerel tanítom) és jutifali. De ha viszont nem engedi hogy felemeld a lábad akkor szépen apránként jutalmazd meg: ha már azt megtűrte hogy megfogd a lábát, ha kicsit engedte felemelni stb.

Pörgés: én úgy csináltam, hogy jutalom falatot pörgettem a feje fölött, először csak fél köröket majd egészeket. Az enyém megtanulta így könnyen, de minden kutya máshogy reagál. Találkoztam már olyannak pl. hogy nem forgott a kutya, csak a feje. Ha ez van, akkor valahogy vezesd rá hogy pörögjön akár egy fél v. negyed kört és ha megcsinálta hatalmas simi, dicséret. :)

Tolatás: ezt két féle képen lehet: leülteted magad elé a kutyát, és felé lépsz miközben toló mozdulatot csinálsz (figyelj hogy meg ne ijedjen). Ha már csak egy lépést is hátra ment, hatalmas simi. Ha ez nem megy, akkor építs neki valami folyosót (pl: fal mellé oda teszel dobozokat, a lényeg az, hogy ne tudjon megfordulni csak ki hátrálni). Behívod a folyosóba oda állsz az egyik végébe és ugyan azt a toló mozdulatot csinálod miközben lassan közeledsz felé. :)


Én ezeket mind klikkerel tanítottam meg, szóval nem tudom hogy klikker nélkül mennyire fog menni, ha nem megy akkor szólj.

2010. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszike
2010. ápr. 7. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tyuha! Az elso komment nagyon elavult!

Az igaz, hogy alapveto elvaras, hogy ulni es fekudni tudjon, na de lenyomni a feneket?!?!

Az is alapveto, hogy eroszakot nem alkalmazunk a kutyan. Ehelyett ra kell venni, hogy megtegye, amit szeretnenk, de nem lenyomassal! Nagyon elavult modszer! Sajnos magyarorszagon meg mindig ez dominal. Szerencsere azert mar otthon is egyre nagyobb teret hoditanak a kutyabarat nevelesek es kezdik elnyomni az elavult modszereket.

Itt olvasgass: www.klikker.hu

2010. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

nekem van egy ritkahülye trükköm :DDD


ezt csak akkor használjuk, ha hosszú szőrű kutyánk van és kertben tartjuk:D



úgy kezdődött, hogy a golden retrieverünk épp döglődött a melegtől, én meg hirtelen ötlettel beraktam a labdáját a vizébe. Onnantól kezdve mindig ,,megfürdette" a játékait, a nagymamám meg sápítozott, hogy micsoda marhaságokra tanítom én a kutyát... Aztán később a mancsát is beletettem a vizestálkájába, aztán ő kivette. Mikor másodszor arra mentem, láttam, hogy a beton az árnyékban tiszta víz, a kutya lelocsolta magának, és utána nem volt melege :DD

2010. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy én is itt kérdezek.

Azt hogyan kell tanítani, hogy a jutalomfalatot az orrára teszik és csak akkor kaphatja be, h elhangzik a parancs?

2010. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előzőnek: gyengéden megfogom az orrát, ráteszem a jutalomfalatot. Közben folyamatosan mondom, hogy tartod, tartod, aztán hogy vedd el. Akkor elengedem az orrát, ő meg bekapja a falatot. Pár ismétlés után el lehet engedni az orrát, de még tartsd ott a kezed a közelében, ne engedd, hogy bekapja. Fokozatosan növeld az időt és a kezed távolságát az orrától.
2010. ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszönöm !!!
2010. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!