Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed a kutyakabátról?

Mi a véleményed a kutyakabátról?

Figyelt kérdés

Szerinted szükséges egy havanese és bolognese kutyusnak esőben és hidegben kabátka? Válaszodat kérlek indokold!

Thx!


2010. ápr. 7. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Sztem hülyeség...,mig nem volt ilyen kabátka,addig se fáztak az ilyen kutyák!Akkor minek van szőrük??
2010. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem szükséges,mert azért van a szőrük ,hogy megvédje a hideg ellen.Általában csak divatból szokták ráhúzni a kutyára.Legalábbis szerintem.
2010. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem shih-tzum van, esőben esőkabátot adok rá, ha hó meg sár meg latyak van, akkor is adok rá kabátot, hogy ne legyen az egész kutya latyakos, sáros.. igy amikor felmegyünk, csak a lábait kell megmosni, a szőrét védi a kabát... nem beszélve arról, hogy a szőrébe beletapad a hó, olyan hógolyók keletkeznek rajta, hogy a kutya alig tud menni:S szerintem nagyon praktikus pláne, hogy vizlepergetős:)
2010. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Meztelen kutyusoknak oké,de a szőrös kutyusokra felesleges ráadni,max a nagyon fázós rövidszőrűeknek jó.
2010. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Régen nem is nagyon fürödtek,akkor az is hülyeség?

Szerintem, ahogy előttem is írták praktikus sokszor....

Nem feltétlenül szükséges,de sok esetben a te dolgodat könnyíti meg pl. latyakos időben...

2010. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem szükséges. 1. a havanese és a bolognese meleg éghajlati területről származnak így a hideghez a genetikája nem alkalmazkodott. hiába van szőre, ha úgyis fázik! arról nem is beszélve hogy tényleg megvédi őket a sártól és a szőrbe ragadt hódarabocskáktól. így nem kell minden séta után fürdetni és nem szárad ki a bőre! IGENIS HASZNOS!
2010. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg felesleges, ha inkább fizeted a felfázás utáni 10 ezer forintos szurikat a kutyának.Mint nálam volt.Mostmár ilyenkor nem kel.Télen simán.Főleg ha lakásban tartott kutyus.Egy kaukázusinak valóban kevésbé van rá szüksége.
2010. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:

A whippetjeimnek van. A szekrényben.

Ha kimegyünk, úgyis szaladgálnak, nem fáznak. A lakásban meg felesleges.

2010. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mint mar valaki irta, a kutya szorzete egyaltalan nem garancia arra, hogy a kutya nem fog fazni. Sok kutya melegebb eghajlatokrol szarmazik, ok nincsenek hozzaszokva a hideghez. A rovid szorzet szinten nem ved a hidegtol. A kismeretu kutyak megintcsak fazosabak lehetnek.

Ezert en azt tudom tanacsolni, amit en is tettem: Amikor bekoszontott a hideg tel, lattam, hogy a kutyusomat razta a hideg. Ugy didergett, mint a nyarfalevel. A setat sem elvezte annyira. Ezert dontottem a kabat mellett. Nagyon jo dontes volt, a kutyam is elvezi, hogy nem vacog tobbe. Ha te is azt latod, hogy reszket, akkor adj ra kabatot.

Es egy vizallo valami tenyleg jol jon eso meg stb eseten, hogy a kutya ne legyen csurom viz es ne ragadjon ra a sok hocsimbok :)

Szeritnem, aki azt mondja, hogy kutyara nem kell kabat, az azt hiszi, hogy egyedul egy fajta letezik, a Husky es nem gondol peldaul a minikutyakra... Eleg elavult nezeteik vannak egyeseknek.

Persze, regen veressel oktattak meg az iskolaban is. Azota ez tiltva van, mert bebizonyosodott, hogy nem hasznos, hanem karos... De ha csak a kutyanal maradunk: mennyi tevhit kering az ivartalanitassal kapcsolatban is! Ez a kabat elleni tiltakozas is csak a tudatlansag hianyabol fakad.

2010. ápr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem. Indok: hosszú szőrű fajta, semmi szüksége kabátra.
2010. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!