Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kisméretű kutyát...

Milyen kisméretű kutyát ajánlatok? (kisméretű kutyus gazdik! )

Figyelt kérdés
Már nagyon rég óta gondolkozok egy kis méretű kutyán de nem tudom eldönteni hogy milyen fajtát vegyek. Törpe pincheren gondolkozok. Napi 7 órában dolgozom így ebben az időben egyedül lenne vannak ebéd szüneteim haza tudnék menni hozzá egy órát. Munka után rengeteg szabad időm van. Milyen fajtát ajánlatok?

2016. máj. 2. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte bármelyik kistestű jó lehet.


Hosszú szőrűt vagy rövid szőrűt szeretnél?


Nekem egy Havanese és egy Bichon Frise kutyusom van,bár utóbbi fajtának nincs tenyésztője itthon,enyém mentett.

Hasonló habitusú a máltai selyemkutya és a Bolognese.

2016. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Pincher. Az kisméretû, sokat alszik, nem igényel nagy dolgokat, de min. 2-õt vigyél, mert egymással nagyon jól el tudnak játszani, és nem unatkoznak. Viszont a pincher rövidszõrû ezért télen nem mehet ki a házból. Nekem 3 pincherem van (2 fiú, 1lány) mind megmûtve (mert egyszerre 7-9 kölyköt szûlnek), és napi 8 órás munka mellett tökéletesen megvannak, kertes házban élek, ki-be járósak, de télen nem engedem ki õket. Remélem segítettem.
2016. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség,hogy ha kettőt veszel nem unatkozik!!!

Akkor két unatkozó kutyád lesz.

Amúgy le kell fárasztani és míg a gazdi távol van addig csak alszik.


Első vagyok,mint írtam két kutyánk van,egyszer egy kamerát bekapcsoltunk kíváncsiságból,hogy mit csinálnak akkor 3-4 órára mentünk el. A kutyák csak aludtak, ha hallottak vmit ugattak párat majd aludtak. Fiatalabb elkezdte rágcsálni az egyik játékát.De ennyi.


Nem gyerekek,hogy ha ketten vannak majd lefoglalják egymást.

2016. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én is kertes házban lakom, nem fogom kirakni a kertbe de biztos h ki be járkálhat majd :) munka előtt is lenne időm rá mert fél9re járok dolgozni szóval a lefárasztással nem lenne gond! :)
2016. máj. 2. 09:53
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Bar nem irtad mennyi tapasztalatod van kutyakkal, pl. a shiba hosszu tavon is elvan egyedul.


Abban igaza van sok embernek akkor legyen 2 es lekotik magukat. Igazabol maximum a taplalas kerul tobbemeg mondjuk foglalkozni is picit tobbet kell veluk, de dupla orom is egyben.

2016. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
volt yorkim és németjuhászom, szóval van tapasztalatom ki-és nagy méretű kutyákban is :)
2016. máj. 2. 10:22
 7/7 elwera ***** válasza:
Nekem van egy jack russel - csivava keverék. Rövidek a lábai mint egy tacskónak, de a teste rövidebb mint egy tacskóé. Nagyon pici és úgy néz ki mint egy fehér törpemalac, de csak 4 kilós nagyjából. Mindig azt hiszik, hogy gyerek kutya, pedig már 5 éves körül van. Nagyon nehéz megtanítani bármire is, mert annyira önfejű, hogyha valamit akar, akkor nagyon kitartóan csinálja. Direkt mindig rosszalkodik és ellenkezik. Lehet hogy a terrier vér miatt ilyen. Viszont az egyedül létet nagyon jól bírja, sőt néha még el is vonul ha nem akar a másik kutyával lenni. Van egy külön szobája, vagyis a kamrába tettem a kis kosarát, amiben aludni szokott. A kamra ajtó mindig nyitva van, csomószor bemegy csak úgy magától, akkor is ha nem alszik. De néha nagyon felpörög és nagyon tud szaladni, játszani, amikor jókedve van. Póráz nélkül sétáltatom a járdán, itt nincs olyan sok autó a környéken, de néha szivat és elindul, hogy ő le akar menni a járdáról, van hogy úgy kell elkapni. Amikor szagot fog, néha úgy beindul mint egy tank, akkor nem hall, nem lát, nem hallgat rám, csak ha nagyon hangosan rákiabálok akkor áll meg. De akkor is utána menni akar tovább az úttestre, hogyha ő azt kitalálta hogy oda megy. Ezért akkor felveszem, arrébb lerakom, beállítom irányba, mondom neki, hogy gyere, és akkor már jön velem. Kicsit nehéz eset.
2016. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!