Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell helyesen kiejteni:...

Hogy kell helyesen kiejteni: Advocate?

Figyelt kérdés

Nem akarok beégni az állatdokinál:)

Tipp: advocét??


2010. ápr. 8. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Advokéjt, de ha magyarosabban akarod, akkor Advokét.

{Angol-Sved-Német szakfordito}

2010. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

"Edvoköt" kb.

Nem beégés amúgy, ha valamit nem korrektül ejtesz, van, hogy a doki sem tudja, vagy meghonosul egy magyar kiejtése, és azon ismeri mindenki. Nem tudom, hogy ennek a szónak az esetében van-e ilyen "magyar ejtés", de az angol az mindenképp így van.

2010. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elsőnek van igaza!
2010. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok: "Edvokét" -et akartam írni, csak mellékattoltam az ékezetes betűknek. Bocs.
2010. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Edvoköt :D Hehe vicces!

Nem tudom, miert irnak olyanok, akiknek fogalmuk sincs.

Ha ezt mondod egy angolnak, meg kitalalni sem fogja tudni, mit akarsz mondani, szerintem.

De ha magyarorszagon maradunk, akkor konnyebb dolgunk van. Szerintem sem gaz amugy, ha nem tudod. Mint mar mondtam, Advokét-nek nyugodtan mondhatod, ez all a legkozelebb az angol kiejteshez. De az is tok jo megoldas, ha csak felirod egy papircetlire es megmutatod az orvosnak. Mentegetozhetsz, hogy sajnos nem tudod, hogyan kell kiejteni.

2010. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:))
2010. ápr. 8. 09:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Edvokét, Advokét..es tarsai.

Magyarositva igy ejtik: Advokát

Az, hogy angolul hogyan ejtik, az attol fugg, hogy melyik orszagrol beszelunk: Anglia, USA, Ausztralia, Afrika es meg lehetne sorolni.

Ferjem fekete, naluk Edvokátnak ejtik.

Tenyleg ird le egy papirra, ha szegyellos vagy :)

De ugysem fog senki kinevetni.

Ha mondani akarod, akkor vagy mondd menő angolosan: Advokéjt, vagy Advokéjt, vagy magyarosan: Advokát

2010. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 9:14

Van fogalmam az angolról, négy éve élek Britanniában, és sajna billentyűkóddal szúrom be némelyik ékezetes betűt. :) A gépeléssel vannak problémák, maximum. És amúgy is, ha nem vetted volna észre, javítottam magam.


A papíros megoldás viszont tényleg jó, valóban gy csinálják a legtöbben.

2010. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én angolos vagyok, de bas**us, én ezeket úgy ejtem ahogy le van írva:D magyar vagyok, ezt beszélem xD

egy dokinál sem égsz be emiatt, így legalább tuti nem ért félre. :)

2010. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért én nem ejteném ADVOCATÉNAK...mert úgy van leírva,az tényleg égő. Advokét tökéletes, nekünk a dokink is így ejti...sőt az állatgyógyszertáros eladó csaj is.
2010. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!