Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyámnak zabpelyhet...

Adhatok a kutyámnak zabpelyhet? Kevés tejjel, tök natúr, mindenféle ízesítés nélküli. Pár falatot kapott és nagyon ízlett neki, nagyobb mennyiség, mondjuk egy müzlistálnyi árthat neki bármit is?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy tudom adhatsz, egészséges számukra is, de ne tejjel. Egy kis mézzel, tojással esetleg.
2010. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mekkora kutya? Nem árt, az enyémek (25kg) kapnak néha, szeretik, egészségesek.

Kedves első, megkérdezhetem, miért árt a tej? Nem kötözködés, tényleg nem tudom:(

2010. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
mert egy csomó kutyánál hasmenést okoz, nem bírja a gyomruk, azért
2010. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
13 kilós kutyi, köszönöm a válaszokat, adtam neki, befalta szépen :) A tejet leöntöttem róla, de kicsit már megszivta a pehely, csak nem lesz gond...
2010. ápr. 8. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémeknek nincs a tejtől hasmenésük szerencsére, amikor szoptatott az egyik, naponta kapott zabpelyhet tejjel, kicsi mézzel, rengeteg teje volt tőle, állatorvos javasolta....
2010. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem merek rá mézet tenni, mert az egyik szemfogán van egy picike szürkés csík. Félek, hogy szuvas :( Nem piszkálja, nem fájlalja, akkor sem ha én piszkálom, de ki tudja.. Bevallom őszintém, hogy tudom, hogy nem szabad, de néha kapott egy nagyon pirinyó csokit, vagy jégkrémes pálcikát amint volt még vmi... Annyira örült neki, most meg lelkiismeret furdalásom van :(
2010. ápr. 8. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Időnként adhatsz neki, a rosttartalma jól tisztítja a bélbolyhokat, és az emésztést is elősegíti. Azért rendszeres tápláléka ne legyen, mert mégis csak húsevő állat. Annyi tejtől, amennyit a zabpehely felszívott, tuti nem lesz baja :).
2010. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Mivel a kutyáknak nincs laktátjuk, így nem tudják lebontani a tejet. Csak szerencse kérdése, h nem megy tőle a hasa. Viszont, mivel nem tudja lebontani, ezért nem is hasznosul belőle semmi, kvázi átmegy rajta, így felesleges tejet adni a kutyának.
2010. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet adni tejet, de kecsketejet csak.első voltam.
2010. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
25%
Feles tejjel, mint a kisbabáknak, akkor nem lesz hasmaris. (Fele tej, fele víz.) A méz nem bántja a fogat.
2010. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!