Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viszi mindenki mindig a...

Miért viszi mindenki mindig a kutyáját állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre! Én itt arra gondolok, hogy például köhint egyet a kutya indulás az orvoshoz ( nem köhög, az valamely betegség előjele) vagy lefeküdt a kutya Úristen menjünk a dokihoz, ez egész biztos babézia... Persze a kutyát kell orvoshoz vinni, ha valami baja van, de könyörgöm néhányan annyira kiakasztoak, egy szőr szál kihullott állatorvos?! Nektek mi a véleményetek?

Meg egyszer leírom hogy senki ne felejtse el: ha a kutyának van valami baja, akkor kell menni az orvoshoz, es nem kell minden nyavajaáért elvinni. Létezik olyan h telefon,es ha azt mondja az orvos h vidd be akkor vidd be, de minden hülyeségert csak nem kell.



2016. máj. 6. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, mi nem rohanunk minden kis szarért az állatorvoshoz. Pl. 1 nap megy a hasa megvárjuk a kövi napot, hátha csak elrontotta a hasát és ha nem múlik el csak akkor visszük. Vagy ha van vmi kisebb seb a kutyán először megpróbáljuk kikezelni (általűban ezzel el is múlik) ha nem akkor irány a doki. DE pl a babéziát tényleg nem szabad félválról venni. Az egyik kutyánk 3x kapta el (mindenféle kullancsriasztó szer használata mellett) és mivel odafigyeltünk rá, ahogy észrevettük a tüneteket futás az állatorvoshoz szerencsére mindig időben.
2016. máj. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Kb "leszakadt a kutya lába, jó lesz, ha kamillával borogatom" szintű kérdések kerülnek ide naponta.
2016. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább feleslegesen rohanjon az orvoshoz, minthogy 1x későn. A távgyógyítás nem működik, egy kisebb állatnak pár óra alatt is kampec, ha a gazda telefonálgat és ő diagnosztizál.....

Mondok egy példát. Skót juhász, ivartalanított lánykánk van. Egy séta alkalmával 1, max. 2x pisil. DE egy szép reggel 4x tette ezt. Azonnal doki, igen felfázott, 3 szuri, + 5 nap gyógyszer. Ha nem veszem komolyan, és legyintek, hogy áááá, ilyen kedve volt, nagyobb gond is lehetett volna.

Nem vagyunk orvosok (legalábbis én) és mivel állataink még beszélni sem tudnak, nekünk kell toppon lenni. Hiszen felelősek vagyunk értük.

2016. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha a mi kutyusunk valamiert fura, akkor várunk egy picit, es ha nem múlik el, akkor megyünk el. Múltkor például egy hidegebb nap után nagyon meleg nap jött, es az viselte meg, azert nem rohantunk dokihoz.
2016. máj. 7. 08:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tapasztalatom, mint 2-es. Sokan akkor sem viszik el az állatot orvoshoz, ha kellene.
2016. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SzMHZs ***** válasza:
100%
Én ismerem a kutyáimat, ha bármi szokatlan tünet van, az mindig problémát jelez. Anno egy pici puklira az oldalán, amit alig lehetett érezni, a doki is legyintett, hogy áhh, beütötte. Műtét lett a vége 2 hónappal később. Volt, hogy fél fokot tartotta ferdén a fejét, mentünk a dokihoz, és már a dobhártyánál volt a toklász. Minden hülyeséggel én se rohanok az ügyeletre, ha egy nap lazábbat kakálnak, vagy hánynak egyet (ugye ez sem mindegy, milyen és mennyit). De vannak dolgok, amikről ordít, hogy minek a tünete és azzal igenis azonnal doki, ha életben, szövődmények nélkül akarja tudni az ember a kutyát. Inkább megyek potyára (bár olyan még nem volt, mert ok nélkül tényleg nem megyek), mint hogy az én nemtörődömségem miatt bármi bajuk legyen.
2016. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mondás, hogy jobb félni, mint megijedni. A kutya nem tud beszélni, és sokszor csak akkor mutat komoly tünetet, ha már relatív nagy a baj (állat lévén sokkal magasabb a fájdalomtűrő képessége, mint az embernek). Inkább vigye el potyára a gazdi, mint amikor már túl késő.

Amúgy meg ja, sokan itt akkor sem viszik el a kutyát az orvoshoz, amikor már nyilvánvaló, hogy az élete forog kockán...

2016. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!