Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyes kutyákról tapasztala...

Menhelyes kutyákról tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik egy örökbefogadás?Milyen az élet egy örökbefogadott kutyussal?A menhelyen több kutya van ,mint ami fenn van a neten?(Néztem neten de mindenütt max.25-30kutyust láttam)Illetve kölyköt vagy felnőtt korút érdemes?A gyerekeimnek szeretnék egy kutyát!

#kutya #menhely #öròkbefogadás
2016. máj. 8. 09:34
 1/1 anonim ***** válasza:
55%

Elmész, érdeklődsz.

Nézed, hogy leellenőriznek-e Téged, vagy mindegy nekik, hova kerül a kutya. Első esetben nyugodtan hozz onnan kutyát, ha a többi feltétel is pozitív.

Egy jó menhely nehezen ad oda egy kutyát, nem a célja, hogy mielőbb szabaduljon. Vértezd fel magad egyfajta keménységgel, mert biztos, hogy meg fognak bántani a kérdéseikkel, aminek egy a célja: hogy a kutya hosszú boldog életű legyen. Ha megbántódsz, már elvéreztél..


Van olyan menhely, amely aktívan frissíti a weboldalát, de van, amelyiknek erre nincsen kapacitása. Lehet, hogy amiket kinézel, az a kutya már rég ott sincsen és az újakat meg nem rakják fel.

Illetve, van olyan menhely is, amelyik a facebook oldalán aktívan megosztja az éppen aktuális állapotokat, gazdikeresőket, műtéteket, gazdihoz kerülőket, visszajelzéseket, stb.

Menhely és állatmentés..

Néha nagyon el tud térni a kettő. Egy menhely szerintem kevésbé szigorú, mint egy állatmenő..

Egy állatmentő albérletbe többnyire nem ad kutyát, menhelyről nincs ilyen tapasztalatom, de nem is próbáltam sajnos.

Egy menhelyi kutya sok ok miatt odakerülhet. Lehet a genetikája miatt (egészségtelen), és már szaporította őket, de nem akar rá már megoldást, és beadja a menhelyre vagy kiteszi a közelében.

Vagy esetleg, jólelkű emberek balsorsa viszi oda a dolgokat, hogy tudatlanságból kiskutyáik születnek és beadják, és a kutyával semmi baj sem lesz, ha kölyökként hazaviszed.

Mindkettőre tudok példát.

Kutyája válogatja. Lehet szerencséd is.

Ha módod van rá, próbaidőre hozd el a kutyát, de hogy ne törd össze feleslegesen a szíveket, lélekben készülj fel előre a kényelmetlenségre és nagyon válaszd meg, mit hozol el.

Szóval készülj fel rá, hogy nem kötöd meg, mert ugye már törvény is tilja, engedd is be olykor a lakásba. Ha kertesben éltek. Legyen neki egy zárható kennelje, amibe egy két órát simán ellesz majd pld ha vendégeitek lesznek, de ne többet.

A kölykökön is látszik már az intelligencia, hidd el, ne hidd, hogy minden kölyök egyforma.

Felnőtt korút, ahhoz jó ítélőképesség kell, hogy tudd, milyen kutya.

Te tudod, képes vagy-e ezt látni.

2016. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!