Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb egy domináns...

Melyik a jobb egy domináns kutyánál? Új társaságba vinném. Rögtön bele a közepébe, vagy először csak egy kutyával találkozzon?

Figyelt kérdés

Nagyképű, azt hiszi, hogy ő a f.a.sz.a csávó, mindenkit megpróbál lenyomni, de ha őt nyomják le, az sem gond neki, csak rögtön derüljön ki, hogy ki az erősebb. Utána mehet a játék.

Egy 2 éves amstaff egyébként és ebben a társaságban csak nála nagyobb kutyák vannak. :)

Szóval a kutyám nem agresszív, imád minden embert, bármilyen állatot.

Más kutyájánál is ez ilyen veszettül fontos, vagy csak az enyém gyagya? :)

Eddig egy kutyám se volt ilyen.


2016. máj. 27. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Az lenne a legjobb, ha megnézetnéd egy szocializációval is foglalkozó kutyaiskolán, hogy mennyire veszélyes ez a stílusa, és hogy hogyan lehet kezelni, ha szükséges.
2016. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
2 évesen még nem nevelted meg? :D
2016. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mennyire érzed hasznosnak a válaszod, kedves második?

Kettőspontot, D betűt én is tudok írogatni. :DDD (látod?)

2016. máj. 27. 17:16
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha van lehetoseged akkor rogton bele a kozepebe,szabadon ne porazon ismerkedjen mert van amelyik porazon hoskodik de szabadon megfontoltabb. Majd egymas kozt "lerendezik" es eldol ki a f.a.sz.a. Csavo:)) aztan jon a jatek. Nagyon ritka esetben alakul komoly verekedesre a dolog ugyhogy nem kell beleavatkozni ha latjatok,hogy nem durvul el a dolog. Mielott lepontozna valaki az en kutyam nagyon dominans mas kutyakkal,ha tarsasagba viszem van kutya akivel kozombos,van akinek egybol nekimegy es van akivel jatszik. Ha nekimegy egy kutyanak az latszatra verekedes mert morognak legyurjak egymast de nincs ver es amint az egyik fel behodol "beke" van.

Amugy ne zavarjon ha ilyen:) bizonyos korlatok kozott jobb mint egy felos kutya.

2016. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon ritka esetben alakul komoly verekedesre a dolog ugyhogy nem kell beleavatkozni ha latjatok,hogy nem durvul el a dolog."

És mondd, honnan látod, hogy eldurvult a dolog, és miért gondolod, hogy meg kell azt várni? Mert rutintalan ember (de gyakran a rutinos is) csak onnan tudja, hogy komoly volt, hogy szétválasztás után folyik a vér. Sokszor akkor sincs sérülés, ha valamelyik percekig fogja a másikat, és nem ereszt, néha meg két csattintás után is hiányzik valakinek a füle. A te dolgod, ha kockáztatod a kutyák testi épségét (bár az sem egy felelősségteljes hozzáállás, pláne olyan alapon, hogy "eddig sose volt gond"), de azért másokat ne biztass erre, ha egy mód van rá. Egyeseknek esetleg számít, hogy a kutyájuk ne sérüljön, és ne okozzon sérülést, a traumáról nem is beszélve, amit okozhat egy komoly balhé. Ismétlem: EGY komoly balhé. Nem kell heti rendszerességgel verekedni ahhoz, hogy gond legyen, pláne nem egy staffnak.

2016. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amire en celoztam az nalunk ugy zajlik le,hogy 3-5 masodpercig morgas acsarkodas esetleg foldon hemperges aztan 3-5 masodpercig az "erosebb" kutya all a masik felett morogva,fogait mutogatva,vagy fejet a masik nyakara helyezve,ha az allohelyzetben van es nincs lenyomva aztan elfordulnak egymastol es "beke" van. Normalis esetben ebbol soha nincs komoly balhe. Normalis kutya aki nincs verekedesre kepezve nem tepi szet a masikat ha az behodol es normalis kutya behodol az erosebbnek tehat nem tepeti szet magat azzal,hogy nem hodol be...Persze vannak kivetelek de nagyon ritka. Az enyem pl nagyon dominans mas kutyakkal,nekiment az apjanak is negy honapos letere:) az apja ugy helyrerakta,hogy aki latta azt mondta volna szettepi,razta mint a rongyot,foldre szoritotta es el volt dontve,hogy nagyobbakkal nem pofatlankodunk. Mikor elengedte meg egy karcolas sem volt a kicsin...
2016. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Köszönjük a tapasztalataidat, amiket a saját kutyáddal szereztél, vélhetően csak a saját környéketeken, és semmi köze nincs random kutya random környezetben való viselkedéséhez. Egy lehetséges opciót vázoltál, amivel egy másik szituációban semmire nem megy a kérdező.
2016. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A kerdezonek elmondtam,hogy a velemenyem szerint engedje tobb kutya koze ha van lehetosege.Poraz nelkul ha lehet mert porazon a kutyak feszultebbek es jobban tamadnak mas kutyakra mert biztonsagban erzik magukat. Folvazoltam neki,hogy valoszinu nem lessz balhe belole de azert legyen resen nehogy eldurvuljon a helyzet.

Amugy a kerdesben is leirta a kerdezo,hogy vagy a kutyaja nyom le mas kutyat vagy a kutyajat nyomja le mas kutya es utana mehet a jatek.

Uj tarsasagba akarja vinni ezert kerdezett es a valaszom igen ottan is ugyanez lenne ugyhogy bele egybol a kozepebe mert nem lessz gond.

Szoval kedves akumi te azonkivul,hogy viccesnek talalod magad azzal,hogy megkerdojelezed amit mondok mit tudsz tanacsolni azonkivul,hogy

"Random kutyaovi,random kutyasuli,random szocializacio "

Lefogadom valami puccos kutyasuliban takaritod a szart kis szobakutyak utan es Caesar Milan magyar valtozatanak kepzeled magad :))

2016. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bírom, mikor így nekiállnak a másiknak, a kérdező meg csak kapkodja a fejét..

Az én véleményem az, hogy először is meg kell tudni, mitől agresszív. Vagy domináns, vagy félelmi agresszív, vagy esetleg fáj valamije. Az enyém pl az életét védi, mivel olyan helyről jött..

Viszont nálunk egyáltalán nem volt megoldás a sok kutya hirtelen lerohanása. Így kezdtük az első sulit, körbezárva 20kutyával, az enyém meg talán akkor látott kutyát először.. hát nagyon durván bunyózni akart, hiszen be volt parázva. Hiába tiltottam/tiltották a kiképzők, szöges, elektromos, földhöz csapás, hátbarúgás, fojtogatás.. érdekes módon csak még feszültebb lett a kutyám.. (ki hitte volna?), aztán egy másik suliban 1-2óra alatt megértették a kutyával, hogy a barátkozás dícséret, a morgás/támadás pedig lecseszés. Ez oké is volt, a kutya szabadon, SZÁJKOSÁRBAN, 2óra alatt kb 2x támadott ki mikor beparázott (elkezdtek ugatni a kutyák, az egyik kutya elkezdett futni egy nagy bottal stb...), egészen addig szépen haladtunk, amíg nem jött egy másik problémás kutya a csoportba. Az megmorogta/tamadta pórázon az én kutyámat 5x, 6. alkalommal a kutyám megunta, és összementek. Persze az enyémen szájkosár, a másikon semmi, gazdája agyhalott, végül az én kutyámon lett egy seb a fején, mert nekem kellett szétszedni a két kutyát, a másik kutya gazdája hisztérikázott,az enyemet szidta, mikor az övé kezdte..a kiképzők meg le se tojtak minket, utána egyre rosszabb lett a kutyám, mindenre kitamadt, az addigi barátaira is..és nem foglalkoztak velünk a kiképzők.. otthagytuk. Aztán elvittük egy minőségi suliba, ahol értenek is a kutyakhoz, elmagyaráztak a dolgokat,nagy hangsúlyt fektetve a falkavezérségi szabályokra, a lefárasztásra, és megtaláltuk azt a módszert, amivel kizökkentjük a kutyát a feszült állapotából, és kb reggelig tudnám sorolni, mennyi mindent tanultunk. Ja és persze két problémásat nem allítanak szemtől szembe, hogy na kezdjetek egymással valamit...

Azóta a kan kutyám, aki kb 2 évesen lett ivartalanítva, egyre békésebb, néha morog még a kan kutyákra, de többet barátkozik velük. Pedig ha akarna, tudna vérfürdőt is rendezni...Szóval RubyV, szerintem inkább ne szólj le olyan embert, akit nem ismersz valójában. :)

Azért jó egyébként egy normális szocializációs foglalkozás, mert egyből kiderül, hogy milyen a kutya. Persze csak akkor, ha megfelelő kiképzők kezébe kerül...

2016. máj. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolso,nagyon igazad van de hidd el nekem,hogy ami nagyon durva verekedesnek tunhet az sok esetben csak marakodas es semmi ver nincs. Tiltani szoges,elektromos,foldhozcsapas... Hat en messzire elkerulnem azt a kutyasulit de bizonyara az "oktatokat" is jol megvertem volna. Amugy meg lehet nezni Caesar Milan,szinte beviszi a sok kutyaja koze a problemas kutyat es nem egyenkent ismerteti oket.

Azt irtad megtalaltatok a kutyadnak azt a modszert amivel ki lehet zokkenteni a tamadasbol,ha nem gond megkernelek ird le nekem privatba. Nagyon erdekelne es megkoszonnem,en ugyanis az en kutyammal aki borzasztoan dominans eleg sokmindent kiprobaltam de nem mindig lehet eredmenyesen kizokkenteni ha beindul egy kutyara es mivel egyre nagyobb eleg nehez neha visszafogni(most het honapos es 43 kg)

2016. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!