Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a férfiakkal?

Agresszív a férfiakkal?

Figyelt kérdés

Kihoztam egy kutyát ebmesteri telepről, ahol fél éve bent volt.

Intelligens állat, eleinte kergette a macskákat, domináns a szuka kutyákkal. Elég hamar megértette, hogy nem kell bántani a többi állatot, valószínűleg valami őrkutya volt, és ez volt a dolga.

Most, hogy ez 95%-ban megoldódott, kezd egyre agresszívabb lenni a férfiakkal. Régen feküdt, és morgott, rászóltam, abbahagyta, majd morgott tovább. Viszont már kétszer is megtörtént, hogy hátán álló szőrrel, ugatva, morogva ment férfi után, és nem jött vissza, ha hívtam. Egyszer sem történt baj, nem támadott meg senkit, és ez nagyon ritka. Szokott morogni, ha fél valakitől, de rászólok, odajön, lefekszik a lábamhoz, és legfeljebb magában morog.

De kicsit tartok attól, hogy ebből baj lehet. Abban pedig biztos vagyok, hogy ez félelemből van nála.

Természetesen minél hamarabb igyekszem elmenni kutyaiskolába, hogy megoldjuk ezt a problémát, de hátha van valami ötletetek, mit tehetnék...


2016. máj. 29. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Addig amíg ezt nem sikerül megoldani, mindig oda kell figyelni rá, ha bármilyen férfi van a közelében. Valószínű korábban bántalmazták, ezért tart a férfiaktól, és ezért tanúsít velük szemben agresszív magatartást. Meg kell próbálni rehabilitálni, de nem biztos, hogy ez a viselkedés maradéktalanul meg fogsz szűnni, így lehet, hogy a későbbiekben is nagyobb figyelmet kell majd rá fordítanod.
2016. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az teljesen egyértelmű, hogy nagyon oda kell figyelni.

De hogyan érjem el, hogy ez mérséklődjön? Milyen ötleteitek vannak rá?

2016. máj. 29. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez egy hozzáértő embert kellene megkérdezni, aki rendszeresen foglalkozik kutyák rehabilitálásával. Kérdezz meg egy kiképzőt, biztos tud valakit ajánlani. Nem lesz ez annyira könnyű egy olyan kutyával, akinek már van rossz tapasztalata, és emiatt viselkedik bizonyos emberekkel agresszívan.
2016. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!