Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám tüzel. Elvigyem injekci...

Jennus21 kérdése:

Kutyám tüzel. Elvigyem injekcióra?

Figyelt kérdés
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy a 10-11 éves pincsim tüzel kb a 3. Hete és eddig nagyon figyeltem. van egy kan kutyám és 03:10 körül felkeltem akkor a kutyusom még mellettem feküdt tüzelő bugyiba de 6kor mikor felkeltem nem volt rajta 😒 nem lattam és nem hallottam hogy osszeragadtak volna és még mindíg magára engedné akkor nem volt "aktus" nem kell aggódnom úgye???? Sajnos a szukanal a kora miatt kizárt az ivartalanítás a kan meg anyosomeke azok meg hallani sem akarnak róla. Köszönöm előre is a válaszokat

2016. máj. 30. 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De, előfordulhat, hogy vemhes, 10 éves kutya meg belepusztulhat az ellésbe, na bumm...
2016. máj. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

óriási felelőtlenség és kínzás őket együtt tartani!

10-11 éves kutyát is lehet ivartalanítani, ha előtte az állatorvos vérvizsgálat alapján jóvá hagyja,hogy lehet altatni.

így nem szenvedne ő sem a felesleges tüzeléstől.ráadásul baleset sem történhetne,hogy beszökik valamilyen idegen kan kutya vagy a sajátotok..

anyósodék kan kutyáját is el kéne vinni ivartalanítani. mi az hogy nem akarnak róla hallani? akkor hogy gondolják,hogy együtt él egy szukával?

amúgy a leírt helyzet alapján a szuka már régen vemhes.. és egy fialás nem túl jó ennyi idősen. vidd el orvoshoz és találjatok rá jó megoldást.

és megjegyzem,hogy ezt nem kellett volna 10-11 évig halasztgatni,amikor már tényleg van kockázat

2016. máj. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt a kutyust ugy fogadtam be az orvossal beszéltünk az ivartalanitasrol és azt mondta ha én be merem vállalni ő megcsinálja kérdeztem tőle hogy ilyen idős kutyusnal mennyi az esélye azt mondta h erre nem mond semmit mert tudom nem azon a 10-20 ezren csinalom a feszkot csak nekem ez a kutya tobb mint egy kutya!!!!!
2016. máj. 30. 07:42
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

így már értem. de te is érhteted,hogy akkor nem szabad lett volna egy kan kutyával összeengedni. te is láthattad,hogy az a tüzelő bugyi lófszt se ért, rajta se volt,hiába raktad rá.. nekem ez eléggé egyértelmű,hogy már nagy eséllyel vemhes!

vidd el másik dokihoz. a szülésbe ugyanúgy belehalhat mint az altatásba:/

2016. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha jó a szive a kutyának, akkor simán lehet ebben a korban is műteni. iszonyatosan idős kutyát ivartalanitattam 2 éve, él, és virul. Talált kutya, és nála ciszta volt a méhszarvon. Hanyadik napja tüzel a kutya?
2016. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Nincs a lakásban két külön helység ahova éjszaka - amikor nem tudsz rájuk figyelni - elzárod őket?? Ha 21 éves vagy Jennus, akkor lehetne több eszed...

A tüzelőbugyi meg nem arra szolgál h a kannal ne tudjon együttlenni, hanem hogy ne csöpögtesse szanaszét a lakást.

Ha az ivartalanítást nem mered bevállalni, akkor a brutál hormoninjekciót se merd mert a garantált a méhgyulladás, annak a műtéte meg fincsiii.

Egyébiránt egy 10-11 éves pincsert egyáltalán nem öreg és még műthető. Egy pincser simán elél 15-16 évig is. Ha egészséges a kutya akkor műthető. A kora nem számít ebben az esetben.

2016. máj. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha valóban 3 hete tüzel, akkor kicsi az esélye, hogy pont most lett volna fogamzó képes.
2016. máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Baszhattam hogy külön tartam 3. Hete allig alszom valamit mert a kan szó szerint visított amikor kizártam a szobából hát most megyünk mamához pár napra és d.u hívom az allatorvost sokat gondolkodtam rajta és a műtét lesz.... És PINCSIM van NEM pincser nem ugyan az 😠
2016. máj. 30. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Basszus ez azért már vicces . Nagyon letámadtátok. Ha az orvos azt mondta akkor rizikos . Mi sem műttethetjük meg mert már 13 éves .alapbol meddö . Szerintem érdemes megnézetni a dokival mert elképzelhető a vemhesség .
2016. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

És anyósodékat nem zavarja, ahogy visít, szenved a kan kutyájuk? Olyankor nem sajnálják?? Pff, na erre inkább nem mondok semmit... De azt se értem mit keres nálatok vagy hogy kan kutya mellé (akiről nyilván tudtad hogy az anyós nem akarja kiheréltetni) mi a francnak kell vinni ivaros szukát? Csak kérdezem hogy mire számítottatok?


Na ez a rész már mindegy, imádkozz, hogy ne legyen vemhes a szuka, különben műteni kell vagy ezért vagy azért (a hormoninjekciótól garantált a méhgyulladás), de ez után a sztori után valamit kezdjetek a két kutyával, mert együtt nem fog működni ez így hosszútávon...

2016. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!