Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agarakkal lehet bikejöring-ezn...

Agarakkal lehet bikejöring-ezni, vagy fogathajtani?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy ha nagyon gyorsan futnak (30-40 km/h-val, vagy a személyes maximális sebességükön) akkor akár pár száz méter után is kifáradhatnak, viszont lassabb tempóban akár 5-10 (vagy akár 15) km-en keresztül is bírják. Ez mennyire igaz? Vagy állóképességtól és szoktatástól függ?
2016. máj. 30. 18:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem kiállítási kutyáról beszéltem.

Nekem vadászkennelből származó magyar agaram van. 2 naponta bringa mellett futtatva 15km-t simán lefut átlag 25km/h sebességgel, gyakorlatilag el sem fárad, sokszor csupán poroszkál, néha vált át galoppra. Vágtában persze hogy nem bírna sokat futni, de teljes sebességgel egy kutya sem bírna sokat.


Abban igazad van, hogy valóban vékonyabb csontozatú és az izomzata előbb savasodik a fehér izomrostok nagyobb százaléka miatt, de gyorsasági versenyeken hajtanak agarakkal és simán húznak és azt is tegyük hozzá, hogy az agarak nagyobbak és tömegesebbek mint a husky. Számomra egy husky tűnik ropinak, csak a szőre tuningolja fel.

2016. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
A 9 kilós terrierem is elhúzott engem görkorcsolyán 10kmhval,mikor bepörgött, nem arról van szó, hanem hogy abszolút nem arra való. Bírom az ilyen agártulajdonosokat, akik szerint az agár valami szuperkutya. Hát sem fizikálisan, de főleg nem értelmi képességeit tekintve nem éppen top.. Azt meg ne mond hogy a te állítólag 25kmhs tempódat 15kmen át az agarak bírják. 99,9% biztos hogy nem,főleg októbertől márciusig. Nem tudom egyébként neked milyen látászavar okozza,hogy a husky-t ropinak találod,mikor a Husky testmagassághoz viszonyítva nehezebb mint az agár. Azért ha rossz tanácsot adsz, és a kérdező vesz egy agarat és esetleg megsérül komolyabban lelked rajta... Amit ő ír,hogy 5-10kmh tempóban 15kmt bír az még oké,mert az emberi séta tempó, nem véletlenül raktam be a linket, ahol agarasok beszélnek az ő agaraik képességeiről.És ők 5-10 kmeket írnak átlag kocogó tempóval, nem 25kmht 15kmen. Van egy két kivételes genetika,de a többség az nem alkalmas távfutásra.Kapásból a hosszú lábak miatt nem alkalmas hosszú távú ügetésre sem,torzul a mozgása,mint ahogy pl. a magyar vizsla sem ügető fajta.Az egyik legjobb ügető fajta a németjuhász,természetesen munkavonalú,simán elügetget 20kmhval, mert olyan a felépítése.Azt meg balgaság lenne feltételezni,hogy a magyar agarak, meg úgy általánosságban véve jobb minőségű kutyák vannak magyarországon. De egyébként meg nem véletlenül használnak ezekre a sportokra szánhúzót. Arra van kitalálva. Az agár arra,hogy megfogja a nyulat, a szánhúzok meg húzásra. Kezdhetsz súlyt húzatni vizslával is de teljesen másra való. Mint ahogy őrző védőzni sem fogsz agárral. (De lehet a tiéd még arra is alkalmas...)
2016. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem is mondtam, hogy arra való. Nem arra lett kitalálva, hanem vadászatra. Nyúlra, rókára, vaddisznóra, őzre, szarvasra, farkasra, stb...


De a kérdező kérdése az volt, hogy lehet-e. És igen, lehet. Keress rá youtube-on, használnak agarakat fogathajtó versenyeken. Természetesen csupán a versenysportban és a gyorsasági futamokon. Bikejöringezni is simán lehet velük.


Az agár nem szuperkutya, ezt sem mondtam. Fizikálisan viszont eléggé top kutyák, mint mondtam kevés izmosabb fajta van náluk.


Nemcsak mondom, hanem biztosan tudom, hogy 15km-t 25km/h átlaggal lefut. Mérem a bringával, hogy én hogy megyek és a kutya simán bírja. Néha elrongyol mellettem vagy 40-50-el az erdőben, majd vissza hátra, szóval ő még többet is megy, mint én.


Annyira találom ropinak a husky-t, amennyire te az agarat. :) Tudod a husky fajtamentőkkel elég sokat sétálunk közösen és néztük, hogy a szuka agár 2-4 kilóval nehezebb mint a szuka huskyk. Ráadásul az én agaram fut, míg azok a kutyák csupán sétáltatva vannak, tehát "húsosabbak", hiszen a standard szerint egy szuka husky 17-23kg között mozog az 50-55cm-es marhoz képest.


A hosszú lábról tévedésben vagy, az afrikai vadkutya pl. eléggé hasonlít az agárra alkatra, magasabb mint az agár, hosszúak a lábai mint az agárnak, az agarak picit tömegesebbek (most kifejezetten magról beszélek). És elég jól bírják a hosszú távot. Szóval ez nem oszt-szoroz.


Azért hidd el, elég jó minőségű magyar agarak vannak az országban. :) Ebből a fajtából külföldön nem is nagyon van jobb, nemhiába magyar.


Ja, és természetesen soha nem lesz olyan jó, mint egy husky, de a kérdező nem is ezt kérdezte, hanem hogy lehet-e erre használni. És igen, lehet. Az októbertől-márciusig behatárolás pedig... a husky-t pedig májustól-szeptemberig nem tudod használni kb. semmire a hazai körülmények között.

2016. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem folytatom mert felesleges. Nem látod a lényeget,a tényekkel pedig nem tudsz szembemenni, ha olyan jó lenne az agár az említett sportokban,azt használnák,ne hidd mar,hogy mindenki hülye aki ezekre a sportokra választ kutyát es gyakorlatilag senki nem agarral nyomja. A hosszú lábas dolgot sem érted. Nem arról van szó hogy bírja vagy nem bírja,hanem nem arra van, most ennyi erővel egyen a kutya zsírral leöntött kenyeret meg aludjon ház nélkül a szabadban mert bírja. Súly húzó versenyen sem látsz agarakat nem véletlenül ,pedig ott meg a fehér izomrostok miatt lehetne keresnivaloja, de az izom az kb az 1/3resze az egesznek. A huskyval nyáron is lemész reggel este bírja annyira a meleget,de az hogy az agarak mar szeptemberben dideregnek a zebranal az nevetséges. Az meg vicc, hogy egy rusnya, kisfeju, nem sok ésszel megáldott, saját hohaztartasat nem megfelelően szabályozni tudó, kényes kutyát istenítesz, ami a "nyúl vadászaton " kívül semmire sem alkalmas. Nem véletlenül hívják "40mph couch potato" -nak. További sok sikert a bikejoringhez, bár nezesd meg azt a computert, mert valószínűleg gyári hibás,vagy rosszul van felrakva.
2016. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%
Csak megsúgom, hogy a magyar vadászagarakat kint tartják télen is... aljszőrzetet növeszt és semmi bajuk nincs. Télen is futnak a fagyott talajon...
2016. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Itt vannak a télen húzó agarak ebben a cikkben is.

2016. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%
A stílusod és a szóhasználatod pedig mindent elárul arról, mekkora tahó vagy.
2016. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%
Úgy csinálsz,mintha csak én mondtam volna,hogy inkább mást használjon ezekre a sportokra. De még mindig nem érted a lényegét. Hát figyelj, egy retardálttal nem is lehet úgy beszélni, mint egy normál emberrel, mivel látszik,hogy az észérvek nem működnek.
2016. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A cikkben az van,hogy husky és pointer kevérekék, és NÉHA agár is van bennük. Rohadtul nem angol vagy magyar agarat használnak. Az első kettőt ajánlottuk a többi hozzászólóval. 32-40kmhval 8-9,6km-t tesznek meg. Úgy hogy van bennük pointer és husky két elég durván jó állóképességű kutya. De nem agárral 15kmt 25kmh átlaggal, miközben néha 40-50nel beszaladgál az erdőbe...
2016. júl. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Oké, rendben, igazad van. Az agár alkalmatlan erre.


Az, hogy sokan a világbajnokságokon husky/greyhound mixeket használnak, nem jelent semmit. Minek belekeverni egy szánhúzó fajtába egy arra teljesen alkalmatlan fajtát, nem is értem.


A képek és videók, ahol bringát, síelőt húznak agarak, biztos fake.


De legyen igazad. Nem ez a gondom. Inkább az, hogy azért mert nem tetszik neked egy kutyafajta és nem ismered a fajtát, sértő jelzőket teszel rá. Hidd el, a huskyról és a német juhászról is lehet negatív jelzőket mondani, nem is egyet.

2016. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!