Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz lesz így a kutyámnak?...

Rossz lesz így a kutyámnak? (panel) :- (

Figyelt kérdés

Sziasztok!2 éves kutyám van.

Most viszont pannelba költözünk.Nagy nehezen

rávettem a szüleimet,hogy az erkélyes szoba legyen az enyém a kutyus miatt,mivel nem kistestú kutya (közepes).

Jó az enyém lett.És az erkély a kutyusé lett..A szobámba

bármikor befog tudni menni napközbe (kutyaajtó) és az erkélyen van a kutyaháza meg a kistálja.

Jövőhét szombaton már beköltözünk nagyon izgolok

már elvittem a házba.Reggel már 6.kor kelnnél és

közel van az iskola szóval úgy 45 percet tudnánk reggel

sétálni.Utána apukám itthon lesz,persze nem folyamatosan

csak haza-haza szalad és akkor ugy 1-2 órát otthon lesz.

Utána 2 órakor hazamegyek és akkor ugy egy 1-2 órás

séta lenne.4-kor elkell mennem,de már apu vele lenne.

5-fél 6 fele otthon vagyok,addigra anyu-apu már vele lesz

és megtanulok ekkor már vele leszek.ÉS este meg egy

nagy séta lenne.Szóval minimum 3 óra séta lenne,többet

nem nagyon fogok bírni,hisz edzés,meg 9.es vagyok

szóval tanulnom is kell,így is sok mindenről lemondtam,de

félek,hogy nem lesz boldog a kutyám.Igaz most

talán többet leszünk eggyüt,hisz a lakásban lesz,de

mégis kisebb hely.Hétvégén meg mindig mennénk

kirándulni meg dogdancingelünk is.Ha olyan a helyzet

akár néha apukám is tudja vinni sétálni.

Szerintetek így jó lesz neki?Vagy ti mit tudnátok

javasolni??


Ui: nagyon nehezen tudnák megválni tőle nagyon egymáshoz

nőttünk,bár ha neki ugy jobb lenne..de nem szeretnék

lemondani róla SEMMI kép.Ígyis annyi vitám volt

anyukámmal miatta,bár ez a legkevesebb.Nagyon szeretem

Tanácsokat tudtok adni??:)


2010. ápr. 11. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz így ne aggódj :) Csak mondjuk szerintem az erkélyen a kutyaház nem a legjobb ötlet, szabálytalan. Inkább egy kis kosár a szoba sarkában. Nekem is panelba van egy közepes termetű kutyám, fél 6kor kelek viszem sétálni (sétáltatok napi 2x egy idősebb kuytust, reggel ált. együtt viszem őket), kb 20 perc. Háromnegyed hétkor indulok suliba, 10.es vagyok :D Mikor hazaérek megyünk nagyot sétálni, futni, frisbeezni, ez kb 1 óra. Este meg a többi kutyával játszás ez is 1 óra. :) Teljesen jól elvan az eb :)
2010. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutyusról van szó? Csak kíváncsiságból kérdem. Amúgy 2 évesen még elég fiatal, szerintem be fog tudni illeszkedni az új környezetbe. Ha nem szobatiszta, akkor azzal lehetnek gondok, de remélhetőleg majd az erkélyen végzi a dolgát. Nem is lesz sokat egyedül, nem lesz olyan rossz neki, inkább furcsa lesz.
2010. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz neki, ne aggódj. :) Neki az a legfontosabb, hogy veletek legyen.
2010. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy eddig családi házban laktatok, ahol a kutyus kinn volt, nem a lakásban. Panelban (szerintem) nem lehet kizárni az erkélyre, mert az NEM KERT. Meg fogja szokni az új helyzetet,mert a kutyák gyorsan tanulnak, a tiéd pedig még csak 2 éves. Én a lakásban tartanám, mert a családom tagja. Az erkély nem arra való, hogy ott kutyát lehetne tartani. Megszokja a helyét, de gyakrabban kell levinni elvégezni a dolgát, mint ahogyan a régi otthonában bármikor önmaga megtehette. Írtad, hogy mindig lesz valaki otthon, aki gondoskodjon róla. Jó hosszú sétákkal meg kell "szerettetni" ismertetni vele a helyet, aztán már megy minden a maga útján. Nagyon kedves tőletek, hogy nem hagyjátok el a költözés miatt a kutyust.

Ahogy nektek, neki is meg kell szoknia az új környezetet, de veletek költözött ő is, így könnyel fog alkalmazkodni, mert a szeretett családja megmaradt.

2010. ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz neki nyugi, amúgy milyen fajta?
2010. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes szüleid vannak. A kutyus megfogja szokni, lehet, hogy hamarább mint ti, hisz neki az a lényeg , hogy veletek mehetett.

Sok sikert. Egy paneles francia bulldog mamija.

2010. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszabb lenne a kutyanak, ha meg kellene toletek valnia. 2ev alatt mar ti lettetek a falkaja es ti is nagyon szeretitek, biztos.

Talan az elejen kicsit rosszabb lesz a koltozes miatt, de sokkal rosszabb lenne neki, ha tobbet nem lehetne veletek. Ha nem hanyagoljatok el az uj kornyezetben, akkor mukodni fog a dolog.

2010. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem kizárom,írtam,hogy ki is mehet meg bent is lehet,ezt majd ő eldönti..Csak nemvolt túl olcsó a kutyaház (sőőt)

és ezért az az erkélyen van,mert mindig abba szokott

fekődni ,puha kis szivacs van benne:)

A szobámba már megvan az ágyam melett a kishelye,

kutyaágya,kosárból van.Meg lett egy sarok ami a kutyus

helye,ott vannak játékok meg minden.Az erkélyen kutyaajtó

van így ki is mehet.

Igen nagyon rendesek,bár azt hiszem a másik szoba is

ugyan akkor meg van egy félszoba,de akkoris az erkélyes

szobát lett a miénk,nagyon aranyosak :)


Már egy nagycsomó mindent vettem a kutyusnak..nagyon

sok játéka van és a környékbeli kutyusokkal már megismerték egymást,a gazdik is nagyon aranyosak és beszéltünk meg találkozókat is meg ilyenek..

Köszönöm a válaszokat,remélem igazatok lesz..hétvégén minden kiderül,de lehet,hogy ma elmegyek vele felmérni

az új helyet,egyébként nagyon boldog volt a házban

szaladgált fől-le meg az oszolopokat kerülgete a nappaliban..nagyon aranyos volt.remélem jobb lesz neki

én mindent megpróbálok,remélem a szüleim is..(:

2010. ápr. 11. 12:26
 9/15 A kérdező kommentje:

Ja és nagyon aranyosak vagytok :)


Szerintem nem biztos,hogy befogadnák,mert sok a kobór kutyus.És ő már felnőtt és keverék (beagle)

és sokan mondják,hogy korcs,meg hogy csúnya,de szerintem

ő a legszebb kutya a világon és a legokosabb nem érdekel

hogy a sok idegen (a neten) mit mondanak róla..

szeretem ő a mindenem ez a lényeg.:)

2010. ápr. 11. 12:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a második válaszoló. Annyira éreztem, hogy beagle a kutyusod. Láttam már beagle keveréket is, szerintem egyáltalán nem csúnyák. Amúgy nekem is beagle-m van.:) Szerintem nem lesz semmi gond, ellesztek a lakásban is. Sok sikert!
2010. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!