Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltávolíttathatom a kiskutyám...

Eltávolíttathatom a kiskutyám farkaskörmét ha nincs rá különösebb ok?

Figyelt kérdés

nemsokára hozok egy kiskutyát és mivel a farkasköröm szinte csak bajjal jár,arra gondoltam,hogy nincs beszakadva benőve és társai eltávolíttatható-e?

Első oltásoknál elvégzi az állatorvos?



2016. máj. 31. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél korábban, annál jobb. Nem tudom, honnan hozod, mert a tenyésztő igen korán leszedi, vagy leszedeti.
2016. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
utcai vegyes befogadott szuka, aki vemhesen került egy barátunkhoz. Tőle hozok majd egy kiskutyát,a másik 2őt megtartja
2016. máj. 31. 23:38
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Vagy pár napos korban, amikor csak egy nyisszantás, vagy felnőtt korban, altatásos műtéttel. Én biztos nem vinném bele a kutyámat ilyenbe, se a fájdalomba, se a műtéttel járó kockázatba. Nem annyira zavaró dolog a farkasköröm
2016. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
á nem zavaró, csak a másik kutyámnak konkrétan leszakadt a fél körme mikor a szőnyegbe akadt...
2016. jún. 1. 22:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szedesd le most, pici korukban könnyebb megcsinálni, és később nem lesz vele gond.
2016. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Hát kérdés, hogy egy kb. 8 hetes kiskutyát kiteszel-e egy ilyen-olyan helyi érzéstelenítéssel járó amputációnak és a gyógyulás fájdalmának, hogy később ne érje esetlegesen baleset?


Tudom, a farkaskörömnek nincs látványos gyakorlati haszna (bár azt olvastam, hogy ha a kutya beszakad a jégbe, akkor a farkaskarmot beakasztja valahogy, és így ki tud mászni, sőt, gyors fékezésnél és fordulásoknál is használják kapaszkodásra), de ha belegondolsz, az emberi kislábujj se sok vizet zavar, járni lehetne nélküle, ellenben ki nem rúgta még el a szekrény sarkában? Mégse vágják le óvodás korban.


És igen: az én kutyáimnál is előfordult már, hogy beszakadt a farkaskarom. Sőt, normál karom is, nemegyszer. Mi több, volt, hogy felugrott a labdáért, de elvétette a leérkezést, és a farkára esett, majdnem eltört neki. Balesetek előfordulnak, de ettől még nem vágom le a kutya minden kilógó alkatrészét megelőző jelleggel.


Jogod van azt tenni a kutyáddal, amit akarsz, amíg az nem okoz a kutyának felesleges szenvedést, és pl. az állatorvos is úgy ítéli meg, hogy nagyobb a műtéttel elért haszon, mint a kockázat. Én a világért sem vállalnám be, maximum újszülött kutyánál, de ez én vagyok. Úgyse tudlak meggyőzni, de legalább gondolkozz a dolgon.

2016. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"azt olvastam, hogy ha a kutya beszakad a jégbe, akkor a farkaskarmot beakasztja valahogy"

hát ez egy nagy butaság.

Nem akarom mindenét levágatni de a farkaskaromból csak hátrányuk származhat. "Azzal fékez?!" láttál már te kutyát életedben? :DD

2016. jún. 2. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:
egyes fajtáknál, pl. a Beauceron előirás a dupla farkasköröm. Ahol nem, ott pedig igen , érdemes leszedetni, feltéve, ha valóban farkaskörömről beszélünk, és nem a mellső lábakon található 5. ujj-ról, amit nagyon sokan kevernek.
2016. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kár volt lepontozni az előző válaszolót és kicikizni,hogy még nem látott kutyát. Gyanítom többet látott, mint te...

Itt a link a cikkhez,hogyan használják a kutyák az elülső farkaskörmöt: [link]

Az elülső farkaskörmöt a szánhúzó kutyáknál a cipő felhelyezése miatt szokták eltávolítani ill. a vadász kutyáknál a sérülések megelőzése miatt. Kedvencnél nincs értelme.

Ha a hátulsóról van szó, annak több értelme lenne,nagyobb a sérülés veszély.

2016. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
elöl nincs farkasköröm, tanuljuk már meg!!!!
2016. jún. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!