Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz nagyobb korában valami...

Lesz nagyobb korában valami baja a kutyának ha 6 hetesen választjuk el anyjától?

Figyelt kérdés
azt mondták hogy gyengébb lesz és hogy nem tanulja meg az anyjától a helyes viselkedést
2016. jún. 4. 18:31
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan az lesz amit írtál.
2016. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
86%
Fontos, hogy elegendő időt lehessen az anyjával és a testvéreivel, ez a későbbiekben hatással lesz a viselkedésére. A 8 hetes kornál előbbi elválasztást törvény is tiltja, de az még jobb, ha 10-12 hetes koráig nem választják el.
2016. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
76%

Nem választhatod el! 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


14§ (15): Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Ezt írja a jogszabály. A többi már csak "elmélkedés", és tudományos vita lehet. A tudományos vitáknak nem ez a fórum a helye, és a formája. Jelenleg ez ma Magyarországon hatályos jogszabály (az EU-s jogot még nem néztem meg, hogy ott mit írnak, de gyanítom ott se lesz más).


Tudományos vitát meg az Egyetemeken, és különböző konferenciákon lehet folytatni erről a kérdésről, és az alapján lehet jogszabály módosítást kérni. De gyanítom nem véletlenül írták bele a jogszabályba se a 8 hetet.

2016. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
és ha hat hetesen elválasztjuk akkor még meg tudjuk tanítani a helyes viselkedésre?
2016. jún. 4. 18:39
 5/49 anonim ***** válasza:
86%
Felfogtad, hogy TÖRVÉNY SZABÁLYOZZA mikortól lehet elválasztani!? Nem 6 hetes kortól, hanem 8 hetestől!
2016. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
86%

szerintem a 8 hét is kevés!! rosszul vagyok az ilyen gazdáktól,akik lefialtatják az állatot legyen az macska/kutya, majd minél hamarabb meg akarnak tőle szabadulni..ismerősöméknek 4 !!! hetes kutyát adtak el!! nem kevés pénzért..

a minimum a 8 hét. de jobb helyeken kivárják a 12 hetet is. én azt ajánlom.

2016. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem birsz ki plusz 2 hetet?!!!!.......
2016. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
56%
éppen meg lehet tanítani, de nem a legszerencsésebb:/ (mondjuk ez tényleg csak zárójeles akik nagyon háborognak kb 10 éve még 6 hetes kor volt a törvyényben, egyébként szerintem szukája válogatja, hogy mikor kezdi meg leválasztani a kölykeit ugyanis van, hogy már 6 hetesen szarik a kölykökre és csak nyűg neki, de van, hogy még 10-12 hetesen nyalogatja tisztogatja, de nyilván ezt így nem lehet törvénybe foglalni)
2016. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
26%
+ azért az se szerencsés, ha túl sokáig van az anyjával, mert akkor nehezebben fog elszakadni+beilleszkedni az új környezetébe, odaszocializálódni. Ezért van a 8 hét megadva.
2016. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

6# vagyok. igen,igazad van utolsó. 12 hétnél inkább macskákra gondoltam. ott nagyon sokat számítanak az utolsó hetek szocializáltság szempontjából. az anyjuk is ilyenkor tanítja őket vadászni(hogyha kinti cicák).

de kutyáknál sem hátrány ha tovább marad. inkább, mint hogy hamarabb legyen leválasztva.

kérdező: várj még két hetet.

2016. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!