Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatékony kullancsriaszto?

Hatékony kullancsriaszto?

Figyelt kérdés
Ultrahangos kullancsriaszto es frontline spot on hasznalata mellett is csaknem 2-3 naponta talalok a kutyusban (kistestu keverek) kullancsot. Tudtok ajanlani valami megbizhato es hatekony (gyerekek gyakran simogatjak) kullancsriaszto termeket?
2016. jún. 7. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az ultrahangos semmire nem jó.

Spot on-ba próbálkozni kell, mert ahány kutya annyira változó, hogy melyiknél, mi válik be.

Nálunk a Bravecto tabletta vált be nagyon. Nem olcsó, mert 3 hónapra 8ezer, de nem jön le fürdéskor (az én kutyám szeret tóban fürödni) és nincs nyakörv sem.

Ha nagyon kullancsos részre megyünk, akkor még szoktam a szőrére csepegtetni geránium illóolajat.

Hogy most ettől e vagy sem, de nem szokott benne kullancs lenni.

2016. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Kozel 20 ev kutyazas utan sajnos azt kell mondjam,hogy 100%ban hatekony kullancsriaszto NINCS.

Amugy nem talalok ra magyarazatot,hogy miert de nem is egyforma minden kutyanal. Ki kell tapasztald a sajat kutyadon. Nalam amit hatekonyabbnak mondhatok mint a tobbi szer az a Frontline Combo

2016. jún. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hazzátenném nem jarunk erdős-füves teruletre a kullancsok miatt. CSak az udvaron és szokásos séták az úton.

Nemreg esett át egy babézia fertőzésen ezért tudatosan kerülöm a magas kockázatu teruleteket.

Ugy érzem teljesen hatástalanok ezek a kullancsriasztók. A scalibor nyakörv sok kistermetu kutyánal allergiás rekaciot valt ki, esetleg kiltexrol velemenyek?

2016. jún. 7. 09:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi is bravecto-t hasznalunk, amiota szedi a kutya (masfel eve), azota nem volt benne kullancs egy se.


Pedig mi ultrabrutalis kullancsos reszen lakunk, egy-egy erdei seta utan 2-4 kullancsot sepregetek le a szore tetejerol. De a borebe furodva egy sincs. En nagyon ajanlom.

2016. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha csak az udvar és az út, akkor valószínűbbnek tartom, hogy az udvaron szedi össze.

Akkor hívjatok ki rovarirtókat, akik a kullancsirtással is foglalkoznak és fújassátok le a kertet.


De ahogy az első két válaszoló írta, ahány kutya, annyi féle kullancsriasztó válik vagy nem válik be

2016. jún. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg így van, hogy kísérletezni kell. Nálunk az Advantix vált be nyárra. Év közben az enyhe telek miatt fújkálom rájuk ezt a spray-t [link] , és azt kell mondjam nagyon meg vagyok vele elégedve. Soha, egyetlen kullancsot nem találtam még bennük. Persze ez nem jelenti azt, hogy nálad is bombabiztos lesz bármelyik is a kettő közül, ki kell próbálni ami szimpatikus, és hátha beválik.

Az egyik ismerősömnek például az válik be, ha a kutyán folyamatosan rajta van a Foresto bolha és kullancs elleni nyakörv + ezen felül még spot on.

Az ultrahangos kullancsriasztóról sajnos én sem hallottam eddig semmi jót.

2016. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutyáknál is úgy működik, mint az embereknél, hogy nem minden kutya vérét "szeretik" a kullancsok. Pl, nekünk amég 2 beagle-nk volt (sajnos az egyik már elment), a kanban szinte mindig találtunk kullancsot annak ellenére, hogy mikor expotot, frontlinet vagy az utolsó amivel próbálkoztunk az állatorvostól vett spot on (pontos nevét nem tudom), ezzel szemben a szukaban csak nagyon ritkán találtunk. Pedig ugyanazt a szert kapta mindig és pl. amikor a hegyekben voltunk nyáron ugyanúgy az erdőben a dzsindzsásban rohangált. (és igen sajnos a kertben is összeszedheti, a kan kutyánk 3x volt babéziás itthon, olyan isőszakokba amikor nem jártunk vele olyan helyen ahol belemehetett volna a kullancs)


Jelenleg olyan tablettát kap, ami jó szunyog/kullancs/bolha/féreg ellen. Ha felmegyünk a hegyekbe akkor valami külső kullancsriasztót is fogok a szőrére tenni, a biztonság kedvéért.

2016. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ha jol tudom a bravecto nem riasztja el a kullancsokat, es mar csak a csipes utan oli meg oket.

Mint emlitettem nemreg babezias volt a kutyus es a kullancs a csipes utan fel-1 oran belul megfertozte.

2016. jún. 7. 11:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, csípés után, mielőtt megfertőzné a kutyát.


A bolháknak és a kullancsoknak meg kell kapaszkodniuk és el kell kezdeniük a befúródást, így kerülnek kapcsolatba a fluralanerrel

2016. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Eleve nincs olyan szer, ami hivatalosan 100 %-ban távol tartaná a kullancsokat. Mindegyikre szinte az van írva, ha belemegy a kullancs, akkor a befúródási szakban öli meg. Olyankor még nem fertőz egyébként.
2016. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!