Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Labrador kutyusom már 1...

A Labrador kutyusom már 1 éves, de nem nagyon szeret a vízzel barátkozni pedig úgy tudom, hogy vízikutya. Valahogyan hozzátudnám szoktatni?

Figyelt kérdés
Most lett 1 éves.
2016. jún. 21. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

3 éves fiam nem eszi a csokit.

Pedig úgy tudtam, a gyerekek szeretik a csokit. Meg tudom valahogy etetni vele?


Ez kb ilyen kérdés. A kutyák fajtajellege csak "általános" jellemzés. Ettől eltérőek lehetnek az egyedek. Mert egyediek.

2016. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért egy embert és kutyát összehasonlítani nem olyan jó dolog, de természetesen igaza van.
2016. jún. 21. 09:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Pozitív élménnyel tarsísd! Játék, jutalomfalatot, dicséret.

Te is bele mehetsz pár lépést es jönni fog utánad, dicsérd sokat, es meglátod, ra fog jönni, h mennyire imádja. Ha esteleg jól kijön a kutyapajtásokkal, akkor nekik dobhatsz be játékot, a sajátodat hagyd figyelmen kívül, es be fog menni utánuk, ezután lehet dicsérni, de nem kell túlzásba vinni.

2016. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fokozatosan ismertesd meg vele. Keress egy lassan mélyülő természetes vízpartot, mondjuk valami patakot. Menj vele oda, csobogtasd a vizet, dobj be neki fadarabot, hátha kedvet kap. Én úgy szoktattam hozzá a kutyámat a vízhez, hogy én is bementem és onnan hívtam. Mikor látta, hogy engem sem esz meg, felbátorodott. Eleinte maradj mellette, és ha hirtelen eltűnne a lába alól a talaj, nyúlj a hasa alá, segíts neki úszni, ne kerüljön a feje a víz alá.


Mellesleg nekünk is víziszonyos labradorunk volt gyerekkoromban, de ő azért, mert egyszer rászaladt télen a parti vékony jégre és beszakadt alatta. Egy életre meggyűlölte miatta a vizet.

2016. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is labim van, és a Dunaparton laktam, amikor kicsi volt. Úgy 9-10 hónaposan kapott rá a vizezésre, amikor is a "szent labdája" beleesett, előtte max térdig ment bele. Szóval őt a labdázás ösztönözte, hogy kipróbálja és úgy megszerette, hogy 1 hónappal később labda nélkül ugrált be a stégről. :) Ma már 5 éves, és ez nem változott.
2016. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindent megpróbálok.
2016. jún. 21. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem ismeri a vizet, addig nyilvánvalóan annyira nem barátkozik vele. Mindenesetre Labradoroknál tenyésztésből kizáró ok, hogyha nem szeretik a vizet, és fajtatiszta Labradorok 99%-a víz őrült.

Minden egyes kutya tud úszni, a legtöbb szeret is, de van aki nincs annyira oda a vízért. Elő kell hozni belőlük. Menj be vele a vízbe, nyilván ő hamarabb "elmerül" mint te, és ha kihozza a labdát stb, dicsérd meg. Sokat járjatok vízhez (akár minden nap), egy idő után menni fog.

2016. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!