Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a gyomorfelv...

Mi a véleményetek a gyomorfelvarrásról?

Figyelt kérdés
Szerintem nem rossz dolog és sok aggodalomtól megóv. Természetesen nagytestű kutyáról van szó. Szerintetek biztonságos? mennyire hasznos? Valakinek esetleg tapasztalat?

2016. jún. 21. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam a nagytestű szuka kutyámnál az ivartalanítással együtt. Az én kutyám előszeretettel hempereg és rohangál etetés után, így én sokkal nyugodtabb vagyok azóta.

Plusz 10-15 perc volt, semmi komplikációval nem járt. Az egyetlen hátránya, hogy jó 15 cm-es volt utána a hason a seb, ami így persze be is gyulladt, hiába a fertőtlenítő. Ez egy hétig sok kellemetlenséggel járt, de nem bántam meg.

2016. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Én is nyugodtabb lennék egy ilyen műtéttől főleg úgy hogy szinte semmi veszélye nincs. Most még ugyan nincs rá szűkség de az én kutyám is kissé mély mellkasú. Egyébként meglátszik rajta? Van valami hatással a kutyára?
2016. jún. 21. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem lebeszélt az állatorvos. Talán csak büdös volt neki a meló, nem tudom, de végülis az érvei is érthetők: bár nagytestű a kutyám, kimondottan szívós, használatra szánt, arányos testű fajta, nem túltenyésztett, nem hordómellkasú. Szuperprémium tápot kap, napi 2 részletben elosztva. Nem nagy adag, és nem is nagyon dagad meg a hasában. És azt mondta, hogy a seb sokkal nagyobb, ha az ivartalanítással egyszerre csinálná meg. Az ő szavai: Ő nem vinné bele a kutyáját.
2016. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi nagytestű szuka kutyánk nemrég esett át ezen a műtéten. Mivel már középkorú,és egyszer el is mozdult a gyomra (nem csavarodott meg,csak elmozdult "szerencsére"),plusz mély mellkasú, a doki erősen ajánlotta a dolgot. Egy-két hétig kellemetlen csak a kutyának, amíg benn van a varrat,meg varratszedés után teljesen begyógyul a heg,de nála hamar elmúltak a csomók,amiket a cérna okoz,amivel a gyomrot a hasfalhoz varrják.Negatív hatása nincs a kutyára, ellenben szinte lehetetlen,hogy gyomorcsavarodást kapjon,így életmentő műtét lehet-ha este következne be a baj,miközben alszik a gazda,a kutya pár óra alatt belepusztulna,de a műtét megelőzi ezt. A dokinak konkrétan a koplalónapján kapott a kutyája gyomorcsavarodást egyszer mellesleg,és a miénk se rohangált kaja után,mégis "elindult" a gyomra... Az mondjuk mindenképp hasznos,ha a műtét előtt/után sem egyszerre kapja a napi kajáját,hanem több részletben.
2016. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Semmi nem látszik rajta, viselkedésben nem okozott semmi változást.
2016. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is azt ilvastam hogy nagyon hasznos, kockázat mentes és nem kerül egy vagyonba. Köszi a válaszokat :)
2016. jún. 22. 11:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!