Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek? Felkeressem...

Ti mit tennétek? Felkeressem a tenyésztőt?

Figyelt kérdés
Egy ismerősünk tenyésztésre vett egy skót juhász szukát (tk-s), de aztán kiderült, hogy közepesen diszpláziás, emiatt nem tenyészthető tovább. Felajánlotta, hogy nekünk adná, mi meg végül befogadtuk, mert amúgy tényleg gyönyörű kutyus, egy tündér. Viszont a szőre elég leharcolt állapotban van. Arra gondoltam, hogy felhívom a tenyésztőjét és tanácsot kérnék tőle mivel etessük, hogyan ápoljuk a szőrét, stb. Vagy ez gáz lenne? Az előző gazdi azt mondta hogy eléggé összevesztek, hogy ő tenyésztésre vett kutyát és beteget kapott, emiatt se tudom hogy reagálna a tenyésztő, vissza akarná vásárolni a kutyát? Mert szeretnénk mindent megadni a kutyusnak, de konfrontálódni se szeretnénk senkivel...
2016. jún. 26. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felhívhatod nyugodtan, nem te tehetsz erről az egészről, csak jót akarsz a kutyának.
2016. jún. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször nem lenne hátrány letisztázni, hogy mi van a kutya adás-vételi szerződésében. Lehet, hogy ki van benne kötve, hogy a tenyésztőnek elővételi joga van, és nem adhatja oda másnak a tenyésztő tudta nélkül. Ebben az esetben, ha nem tesztek eleget neki, és valahogy a tudomására jut, akkor könnyen pert kaphat a nyakába az eredeti tulaj. Ha nincs kikötve ilyesmi, akkor valószínűleg nem egy jó tenyésztő, nem érdekli a kutyája sorsa... Mindenképpen fel kéne keresni, biztos tudna tanácsot adni a megfelelő tartási körülményekkel. De a barátotok sem semmi, mert az oké, hogy tenyésztésre vett szukát, de nem utólag kellene hőbörögni, hanem olyan szerződést kellett volna írni, amelyben benne van, hogy öröklődő genetikai betegség esetén "kicserélik" a kutyát.
2016. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát az ismerősöm azt mondta nyugodtan keressem fel a tenyésztőt, szerintem ha pertől kéne félnie, akkor nem mondta volna.
2016. jún. 26. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

És ki az a barom,aki kicserél egy kutyat?Akit már megszeretett?

Ez nem egy elromlott rádió,hanem egy élőlény.

2016. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem h vissza akarná vásárolni a kutyát. Ha visszavásárolná akkor is csak addig lenne nála amíg nem talál neki gazdát. Bármennyire is érző lény egy kutya, egy dp-s collie akkor is csak nyűg lenne neki főleg 8. kutyának(most csak tippeltem egy számot). Szerintem az a tenyésztő akinek sok kutyája van nem foglalkozik az összessel, mert fizikai képtelenség. Akinek pedig kevés, valószínűleg nem akar egy "felesleges kerti törpét"-inkább vesz egy külföldi kennelből egy ígéretes kölyköt.

Szóval szerintem csak megkönnyítettétek a dolgát :)

bár nem tudom hogy milyen fontos információval tudna neked szolgálni. (minőségi táp, heti 1-2 fésülés?)

2016. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!