Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya belém kapott, pirosodik....

Kutya belém kapott, pirosodik. Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Kint az utcan egy kutya magára tekert valamit, fulldoklott, szaladtam és levágtam a dolgokat, ami fojtotta. De ekkor megharapta a kezem. Nem vérzik, olyan karcolás szerű meg egy helyen talán mélyebben van a fog nyoma. Be jöttem, lefertotlenitettem. Viszont nem csak ott ahol felületi sérülés van, hanem körbe rajta is piros a bőr. Ez normális jelenség?

2016. júl. 2. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Veszettség
2016. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Orvos veszettség elleni oltás. Menj biztosra, sose lehet tudni. Ha szerencséd van semmi bajod se lesz, de ha kihyagyod abból komoly bajod is lehet.
2016. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat. Amúgy veszett nem csak úgy lehet, ha megharapja egy veszett állat? Mert am tudom kié a jószág, ebben az utcában laknak, oltva tuti nem volt, de pár hetesen találtak és azóta egyszer sem volt kint az utcán csak az udvarukon (kivéve persze amikor ők is kint voltak vele), most valszeg kiszökött. Am kölyök még vagy 12 hetes saccra.

Majdnem annyi lett neki, mire kibogoztam már nem mozgott, aztán csak magához jött, úgy tűnik megúszta, mert 1 perc múlva már tudott futkározni és játszani. Labdaztam vele egy kicsit, aztán szóltam a gazdinak, h jöjjön érte.

2016. júl. 3. 00:15
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Aujeszky?
2016. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
19%
tőbő vágd le nem lesz több baj
2016. júl. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy aggodalomra van okod, egy kis gyulladás a felületi sérülés következtében.
2016. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod.
2016. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!