Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kennel?

Kérdezek :D kérdése:

Border collie kennel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Lehetőleg 80E vagy 70Etől -100Eig.

Előre is köszi.



2016. júl. 3. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Border collie-t ennyiért nem kapsz, inkább 150 ezertől felfelé.
2016. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az egyik tenyésztő oldalán ezt találtam:

Mielôtt az árra rákérdezne:

Gondoljuk együtt végig, mennyibe kerül egy kiskutya a lelkiismeretes tenyésztônek, mire 8 hetes lesz. Először is legalább az anyakutyát meg kell

vásárolni. Ez az összeg egy külföldi szuka esetében legalább duplája a hazai áraknak, inkább több, amire még rá kell számolni a hazaszállítás

költségeit. Felnevelni nem kerül többe, mint egy hobbikutyát (persze csakis prémiumkategóriás kutyatápokról lehet szó, és minden oltásról),

viszont mindenféleképpen szükség lesz egészségügyi szûrésekre: csípôszûrés, könyökszûrés, esetleg vállszûrés (20 ezer forint feletti összeg),

genetikai szûrésekre (a legolcsóbb is 10 ezer forint felett van), szemszûrésre (10-20 ezer forint), hogy garantálhassuk, az ô kölyke is egészséges lesz.


Ha egészséges a szuka, akkor a következô lépés a kiállítások és a munka (legalább kutyaiskola a megfelelô szocializáció érdekében, valamint

rendszeres képzés, amire a border collie-nak szüksége van). Nevezés ára 5-20 ezer per kiállítás, plusz a benzin legalább ugyanennyi, külföldi

kiállítások esetén több. Semmiképpen sem vonjuk tenyésztésbe a szukát kétéves kor előtt, addig csak költünk rá (és szeretjük természetesen,

foglalkozunk vele folyamatosan). Ezután választ az ember fedezôkant, amelynek ára legalább egy kiskutya ára, külföldi, jó nevû kutya esetében

a magyar ár 3-4-szerese. A kiskutya árában a legkevesebb az a néhány ezer forint, amibe a törzskönyv kerül, de a minôségi táp, a kiváló minôségû

hús és zöldségek, vitaminok, a két oltás, a féreghajtás, az állatorvosi kontroll (a vemhes szukánál, az ellésnél, a kiskutyáknál), valamint

a felszerelések, amelyekre szükségünk van, szintén tekintélyes összeget tesznek ki. És akkor nem beszéltünk arról, hogy mennyi munka

és munkaóra naponta, hogy a kölykök egészségesen, tisztán és jól szocializáltan kerüljenek az új gazdikhoz.


Végül, de nem utolsósorban: a lelkiismeretes tenyésztô az öreg, a beteg kutyától sem szabadul meg, hanem élete végéig megadja neki azt

a szeretetet, gondoskodást és orvosi felügyeletet, amire neki szüksége van. Mert a tisztességes tenyésztônek a kutyája elsôsorban a társa, a barátja.


Ami pedig nem vagy csak részben pénzkérdés, de ugye, önnek is nagyon fontos: az egészségügyi garancia, hiszen ezen múlik, hogya leendô kutyájának

milyen lesz az életminôsége; valamint a kiskutya élete végéig járó támogatás, tanácsadás (és aggódás!), amire mindenkinek szüksége lehet.


Kérem, ezek tudatában gondoljon bele, hogy a vételár sok-e vagy kevés,

és máshol, ahol olcsóbban talál border collie-t, vajon mit spóroltak le a felsoroltakból.



szerintem teljesen korrekt dolog. nem tudom konkrétan mennyi nála. de szerintem azt a pár tíz ezer forintot már ne spórold le,hogyha tenyésztőtől szeretnél. már pedig tenyésztőnél nem igen van kutya 100 alatt. talán a kevésbé népszerű fajtáknál lehet. de ott sem nagyon.

2016. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.Esetleg(bármilyen árkategóriában) tudnátok mondani Pest megyei bc kennelt ami hobby célú?

Köszönöm nem kérek a"ne csak a legközelebbi kennel legyen előnyben"böl.

2016. júl. 3. 10:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Angliáig mentem egy kutyáért szóval te csak el tudsz menni 2 várossal arrébb😃
2016. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem.Nem mindenki teheti meg kedvesem :)))Bocs.
2016. júl. 3. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz de ha elutik a kutyat akkor a mutet rahab stb nel ezt nem mondhatod
2016. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ez nem kötekedés meg semmi olyan, de hallottam olyat hogy valakinek megműtötték a kutyaját nem tudta kifizetni es addig nem adták neki oda a kutyát amig ki nem fizette, a barátaitól kért kölcsön ..
2016. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi akarás sincs benned, miért akarsz bc-t? :D
2016. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lucky for You kennel. Az enyém innen származik, hobbi célra vettem, nem járok vele versenyekre, de sportolunk együtt, futunk, agilityzünk. Gyönyörű a bundája, okos, ügyes, szófogadó, nagyon emberbarát, nem tesz tönkre semmit, sem a lakásban, sem a kertben. Nyugodt, kiegyensúlyozott kutya. Kinti-benti kutyaként nevelem, minden nap foglalkozok vele, de ha mégsincs időm, az sem probléma, semmilyen nemkívánatos viselkedést nem produkál, mint ahogy sokan írják a border collie-ról. Figyeltem rá, hogy ne a legnagyobb energiájú kutyát válasszam.
2016. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!