Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a kis kék folt a...

Mi lehet ez a kis kék folt a szemében?

Figyelt kérdés

Most vettünk egy 7 hetes palotapincsit,az egyik szemében van egy kis világoskék folt.A volt gazdit kérdeztem hogy mi lehet ez,szerinte az lehet hogy most kezdett el besötétedni a szemük színe (születésükkor kék volt) Nagyon aggaszt a dolog, dokihoz pénteken visszük.

Szerintetek mi lehet?


2016. júl. 4. 23:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2016. júl. 4. 23:57
 2/14 anonim ***** válasza:
De mi a francért vesztek beteg kutyát szaporítótól?? Nyilván hazudik, mert nem normális, hogy így nézzen ki egy kutya szeme. Egyáltalán lát vele? Minél előbb lássa orvos, mert valószínűleg lesz még itt más baja is...
2016. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez kedves kérdező, egy félig megvakult kutya.


És nem, nem tenyésztőtől vetted, ő nem ad beteg tk-zott kutyát, ha mégis, akkor koteles visszavenni, és adni egy egeszsegeset helyette.


Vettél egy olyan kutyát, ami többet lesz kórházban, mint veletek, akire többet fogsz költeni 1 hét alatt, mint magadra 5 év alatt.

2016. júl. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elhiszed nekem, ha azt mondom, hogy ez a kutya ránézésre beteg?
2016. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen làt vele
2016. júl. 5. 00:20
 6/14 anonim ***** válasza:
(Még) lát vele..
2016. júl. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szaruhártya

A szaruhártya egészének heveny gyulladása füstszerű, fehéres-kékes elszíneződése révén hirtelen kialakuló vakságot eredményezhet. A látás a sikeres kezelés következtében gyorsan visszatérhet.


Hosszan tartó gyulladásnak (pl.: Überreiter-syndroma), vagy mechanikai irritációnak huzamos ideig kitett szaruhártya elfajul (ide tartozik pl.: a nem, vagy nem megfelelően kezelt szárazszem betegség a védő könnyfilm-réteg hiánya miatt, a rendellenesen növő pillaszőrök, a különböző szemhéjállási rendellenességek, ill. egyes fajtákban az orrháti redő szőrzetének irritáló hatása). Állományában pigment-, lipidszemcsék rakódhatnak le, erek törhetnek be, sarjszövet képződhet rajta, ezáltal átlátszatlanná válik.


Ekkor fokozatosan vakul meg a kutyánk vagy macskánk. Az ilyen folyamatot már nehezebb visszafordítani, illetve bizonyos idő elteltével szinte lehetetlen. (A szaruhártya átültetése, implantációs szövettel történő helyettesítése állatainknál is megoldható ugyan, de számos szövődmény lehetősége miatt meglehetősen kockázatos.) Jellemzően a mopsz, shi-tzu, pekingi palotakutya fajták esetében gyakran már úgy kerül vizsgálatra a „nemrég” megvakult kutya, hogy a szaruhártya felületét teljes egészében vastag, barnásfekete pigmentréteg borítja.

2016. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de nem a szemgolyóján van hanem benne a szemében és kristálytiszta márványos kék ,nem olyan ködös szürke mint a vak kutyusoknak, sajnos láttam már vak kutyát
2016. júl. 5. 10:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez még bem vakság hanem szürke hályog. Már kezd vakulni... ne mentegetözzés kiskaput keress hanem vidd orvoshoz hogy ne vakuljon meg szerencsétlen... én is láttam már vak kutyát de a riéd nem vak csak kezdetleges a betegsége. Ha nem viszed dokihoz 100% hogy olyan szép szürke szeme lesz mivel megvakul...
2016. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nem mentegetőztem!Ma voltunk dokinál és hála az égnek makk egészséges :) a szemének sincs semmi baja azt mondta a doki ez pigment ami a szemében van ,azt mondta lehet heteken belül besötétedik,de az is lehet hogy ilyen 2 színű marad, de semmiképpen nem betegség ;) semmi hátránya nem származhat belőlle azt mondta
2016. júl. 5. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!