Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé kutya?

Kisgyerek mellé kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy egy kisgyerek mellett mennyire van idő egy kutyára? A családalapítást pár éven belül tervezzük, a kutyát pedig idén. Később viszont nem szeretném, hogy a kutyát oda kelljen adni valakinek, mert a gyerek mellett nincs rá idő. Nektek mi a tapasztalatotok?


2016. júl. 12. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nyugodtan. Két gyermek nőt fel 2 NJ -al együtt! A kutyák szeretik -"tisztelik" a gyerekeket!
2016. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. A szüleim 3 gyerek mellett neveltek kutyát is. Ráadásul nem sok korkülönbség van köztünk és a kutya pedig makacs fajta, állítólag nem lakásba és nem első kutyának való. Sajnos a kutya elpusztult, de van 2 másik. Kölykök és nemsokára lesz 4. gyerek a szüleimnek is.
2016. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 munka kutya mellett nőttem fel :D Mentem még a pályára is. Amíg anya dolgozott apa fogott majd fordítva :DD
2016. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá hogy a 3 hónapos kiskutya + újszülött baba verzió nagyon nem ajánlott. Vagy a kutya vagy a gyerek legyen legalább 3-4 éves és akkor nem lesz gond.


Egy kiskutya harapdál, rosszalkodik, bepisil, bekakil, sok dologra meg kell tanítani. Egy kisbaba szintén egész embert igényel. A legjobb szándékkal írom ezt, de elég ha együtt van a baba meg a kölyök, egy pillanatra nem figyelsz és a kiskutya játékból "lebirkózhatja" a babát, vagy a kisgyerek nyúl bele a szemébe vagy megüti egy játékkal hadonászás közben és kész a baj. Vagy bepiszkol a kiskutya és a baba előbb találja meg mint te, játékból meg még ki is dekorálja vele a falat (hallottam már ilyenről is). Persze bevállalhatod, csak előtte kérdezz meg egy ikres anyukát hogy milyenek a hétköznapjai, hogy neki is "kétfele" kell figyelnie :)

2016. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én kölyökkutyával nőttem fel. Hülyeség, hogy nem ajánlott. Legalábbis, ha normális szülőkről van szó. Mert nem mindenkinek lenne való gyerek sem.
2016. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én 1 éves voltam amikor a szüleim vettek egy fekete NJ-t és együtt nőttünk fel, imádtuk egymást:)
2016. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anyáméknak mindg 2 Farkasölöjük volt.

Nekem 1éves volt a Pitem amikor született a lányom. Mindent meg lehet oldani. Most 3 éves én kutyás fegyőr lettem. Egy Malinoisal dolgozom eggyütt és válaltam őtis hogy hazahozom. Nincs semmi gond. Nekem meg nem volt apuka hogy segítsen. Mégis mindent megoldottam.

2016. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:) annyit felejtettem el hozzátenni, hogy panelban vagyunk.

Kicsit attól félek még, hogy ha a gyerek nagy nehezen elaludt, a kutya meg kitalálja, hogy vigyem le pisilni, akkor a gyereket nem vihetem le (pl már 2 évesen, amikor már nem babakocsis), és akkor ezt hogy oldom meg. A kutya legalább 2 éves lesz, mire jön a gyerek.

2016. júl. 13. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz 2 éves, addigra kialakul egy rend amihez könnyen tudtok alkalmazkodni a pároddal. Maximum ő elviszi, ha a gyerek elaludt.
2016. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Két gyerek mellett állatot mentek.

Jelenleg 6kutya és 6cica él velünk, a legkisebbek 6hetesek.

Embert próbáló feladat, mert a lányom csak 15hó após,tehát vagy a gyerek, vagy a kölykök mindig csinálnak valami gázt :D

De ha bevonod a gyereket, szerintem simán megoldható. A gyerekekkel viszem a nagyokat sétálni, a nagyobb gyerkőc már profin etet, takarít, cumiztatja mikor olyan kicsi van.

2016. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!