Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyanyírással kapcsolatos...

Kutyanyírással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy kutyánk, akit mindig kozmetikushoz vittünk eddig, mert nyáron melege van a szőre miatt.

Ezzel semmi gond, de szegényt nagyon kikészíti a nyírás, mert nem szereti. Mindenképpen elakar menni, elég erősen kell vele "küzdenem" hogy egy helyben maradjon. A végére már remeg is szegény.

A kutya 12 éves, ezért szeretném, ha mindenképpen nyugalomban zajlana a szőrvágás, nem kellene remegnie, félnie a nyírástól, ezért gondoltam beszerzek szőrvágó cuccokat, itthon lassan hozzászoktatom és nyugodtan levágom a szőrét.

Kicsit olvastam utána, egyesek írták, hogy az nem olyan egyszerű, mert többfajta fejjel kell vágni, meg ollókkal.

Az lenne a kérdésem, ha vennék egy szettet és megpróbálnám lenyírni vele, az lehetséges lenne e, vagy mindenképpen sok tapasztalat kell hozzá (még ha csak egy sima egyszerű szörnyírásról van szó) és maradjunk az idegtépő, fizikailag kimerítő kozmetikusnál (a kozmetikussal semmi gond, a kutya nem szereti csak).


Köszi a válaszokat!


2016. júl. 18. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbálkozz vele otthon. Inkább keress másik kozmetikust, aki szimpatikusabb a kutyádnak.
2016. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a kozmetikussal van a baj, hanem a nyírógéppel, meg az egész helyzettel :(
2016. júl. 18. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem 12 évesen kell a kutyát a nyíróhoz szoktatni.Egyébként bizalom hiánya a remegés.én bármelyik kutyámmal bármit tehetek..feltétlen bíznak bennem és viszont
2016. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy normàlis szett 100000fölött kezdődött 10éve is. Egy gagyival meg csak téped a kutyàt egy idő utàn. Ìrhattàl volna fajtàt/termetet de 10kg fölöttinél ne próbàlkozz...
2016. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 3/4 eddig nem volt különösebb gond a nyírással. De ahogy öregszik egy kutya (ez emberre is igaz), máshogy reagál a dolgokra. Idővel az én kutyám is elkezdett félni a nyírástól, előtte nem volt különösebb baja vele.

A kutyáimmal én is sok mindent megtehetek, persze nem bármit, de megbízni megbíznak bennem. Igaz ez most nem tudom, hogy jött ide, de gondoltam ezt jobb tisztázni, hogy nem vagy egyedül a tökéletesen egyedi kapcsolatoddal a kutyáiddal. :)


# 4/4

Fajta, keverék. Talán Staffordshire terrier, meg fox terrier, meg ilyenek. 23 kg, kicsit túlsúlyos.

De akkor úgy tűnik, marad szegénynek a kozmetikushoz járás. :(

2016. júl. 18. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
A kapcsolatom tökéletes..az enyéim nem remegnek semmire se nyíróra se semmire..velük vagyok és bíznak bennem...de mindegy.szerintem ne erőltesd a nyírást, sokkot kaphat, nehogy megálljon a szive szegénynek.Van olyan ismerősöm kinek a kutyája a kozmetikusnál vesztette életét, mert nem lett normálisan benyugtatózva.
2016. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egy ilyen szőrzetű kutyával nem kell hetente kozmetikushoz járni. Azt a pár alkalmat meg kibírja.
2016. júl. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor az én kutyám már időn (14 éves) és beteg volt, szintén nehezen bírta a kozmetikushoz járást...

Én kerestem egy olyan kozmetikust, aki kijött házhoz, mert így nem kellett a kutyát autóztatni (amit utált), és a megszokott környezetben a vegzálást is jobban tűrte...

Szerintem próbálj olyan kozmetikust találni, aki házhoz megy, viszi az eszközeit, és akkor neked nem kell erre beruháznod.

2016. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!