Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hetesen hogy válasszak...

4 hetesen hogy válasszak kölyköt? A "Volhard teszt" ennyire korán mennyire eredményesen elvégezhető?

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől vásárolt kutyánkkal már az első hetektől problémák voltak. Állandó hasmenés, bélgyulladás, emiatt csúsztak az oltások is, stb.

A kutya kiválasztáskor nem tűnt sem túl félénknek, sem túl dominánsnak. Ahogy elkezdtük szocializálni (persze szép fokozatosan), úgy jöttek elő az amúgy fél évesen szuper prémium minőségű táp ellenére is csontsovány kutyának az egyéb problémái. Illetve hogy pontosan fogalmazzak... 2,5 hónapnyi hiába való szocializációs kísérlet eredménye, hogy a kutya egy idegroncs, aki ha megijed, maga alá piszkít, és egyéb ilyen apróságok.Millió kérdésem volt már, mióta megvan.. mit etessek vele hogy végre hízzon stb. De ez már sok volt, hisz a kutyát kiállításra és tenyésztésre szántuk, így maradt a garancia. A tenyésztő hajlandó kicseréli a kutyát, bár nyilván utál érte de ez van. Viszont a következő (másik szukától) alomból 4 hetesen kell választani mert sok előjegyzése van, amit én meg is értek, csak ezek után félek attól, hogy mi van ha ezúttal sem sikerül jól választani. Nyilván az ember egy ilyen eset után már óvatosabb. Akivel konzultáltam az adott kutyusról, Ő javasolta ezt a tesztet, de nem tudom hogy ennyi idősen milyen eredménnyel lehet elvégezni. Ha nem jó ebben a korban, akkor mire figyeljek, attól még megcsináljam -e, esetleg mely pontot hagyjam ki vagy mit vegyek hozzá?

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.



#Volhard teszt #kölyök választása
2016. júl. 19. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Volhard teszt tudomásom szerint 7 hetes kortól értelmezhető, de én innen nem vennék másik kutyát. Kérd vissza a pénzt és vegyél máshonnan.
2016. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni, de nekem ez fura. A kutyust aki eddig veletek élt visszaadjátok és kaptok egy másikat?
2016. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
2# igen ez így működik.
2016. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es: Sajnos abban az esetben, ha szerződésem van arról, hogy milyen céllal vásároltam a kutyát, és Ő ennek a legnagyobb szeretetem, és igyekezetem ellenére sem felel meg, úgy nem tehetek mást, hiába imádom a jószágot, kénytelen vagyok erre a lépésre, mivel egy nagy értékű állatról van szó.

1-es: Sajnos a tenyésztő szerződésben kötötte ki, és később az ominózus beszélgetés után szóban is, hogy elsősorban cserét ajánl. Ez ellen max lázadhatnék, de köt a szerződés. Az tény, hogyha nem felel meg egyik állat sem, akkor az árát vissza kell majd adnia, de szinte érzem, hogy ezzel az esetlegesen felmerülő opcióval lennének gondok. Én is szívesebben vennék inkább máshonnan, de a papír miatt kénytelen vagyok kivárni a 4 hetet, és megnézni a kölyköket. Azt írja hogy köteles helyette egy olyan színű, vagy hasonló kölyköt adni. A szerződésben foglaltak miatt még sajnos annak is örülhetek, hogy enged választani.

2016. júl. 19. 15:41
 5/16 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdésem leginkább arra irányul, ha kénytelen vagyok mégis 4 hetes kölykök közül választani, akik nem alkalmasak a tesztelésre, akkor milyen szempontokat vegyek figyelembe? A teszt pontozása alapján egy 3 vagy 4 pontos kutyát akarok, de ha nem tudok pontozni, hogy zárjam ki a lehetőségeimhez mérten a hasonló esetet?
2016. júl. 19. 15:48
 6/16 anonim ***** válasza:

"köteles helyette egy olyan színű, vagy hasonló kölyköt adni. A szerződésben foglaltak miatt még sajnos annak is örülhetek, hogy enged választani."

Ha ez szó szerint így van leírva, akkor csak akkor köteles olyan, vagy hasonló színű állatot adni, ha te ragaszkodsz hozzá. Viszont Te nem vagy köteles ugyanolyan színű kutyát választani!!! És Te választasz, nem pedig ő ad egyet, ami szerinte jó lesz majd.

Jól olvasd át azt a szerződést, minden szavát rágd meg alaposan! (És gondold át, hogy hogyan lehet máshogy értelmezni a szerződésben leírtakat, mint ahogy én is kiforgattam az általad írt szöveget a Te javadra.)

2016. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem lukat találni rajta. Az lenne a legjobb, ha inkább az árát kapnánk vissza..
2016. júl. 19. 17:35
 8/16 anonim ***** válasza:

" tenyésztő szerződésben kötötte ki, és később az ominózus beszélgetés után szóban is, hogy elsősorban cserét ajánl. Ez ellen max lázadhatnék, de köt a szerződés."

Az "elsősorban" csere az nem KIZÁRÓLAGOS csere.

Legyél együttműködő, hogy nagyon sajnálod ezt a helyzetet, de sajnos nincs más megoldás. Ha nem vagy biztos egyik kiskutyában sem, akkor pedig mondd meg neki, hogy annyira szeretnél innen kiskutyát vinni, de nagyon bizonytalan vagy, hogy esetleg rosszul döntesz, mert ennyi idősen még nem lehet tudni, hogy milyen lesz a kutyus és mi van, ha nem fogtok összeilleni? Akkor a kutya is boldogtalan lesz és te ezt nem vállalod be. Rettentően sajnálod, de van benned annyi felelősségtudat, hogy ne kockáztass.

Vagy vmi hasonló szöveg.

Legyél nagyon kedves, együttműködő, de ragaszkodj a pénzhez, azt hangsúlyozva, hogy ez a kutya érdeke is és mint felelős tenyésztőnek, neki is el kellett fogadni, hisz ő sem akarhat rosszat a kutyájának, ugyebár.

Jó lenne, ha vki veled menne, hogy legalább a háttérből támogathasson Téged!


Megírod majd, hogy mi lett?


Egyébként én 4 hetesen választottam ki a szálkás tacsim. Nagyon élénk volt, kíváncsi, vagány, nem ijedt meg hirtelen, éles zajtól, rögtön megtámadta a cipőfűzőm. Szeme, füle, orra tiszta, a kutya nem büdös.

Felnőttnek is vagány csávó volt. :)

2016. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Biztos bennem a hiba, de ezerszer inkább a kiállításról mondanék le,mint a kutyámról..
2016. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem milyen fajta?

Ilyen helyzetben nem lehet nagyon mit tenni :// arra figyelj, hogyan viselkednek egymással az alomban + próbáld meg őket csalogatni, hogyan reagálnak hirtelen hangokra stb. :)

Remelem sikerül!!! Mielőtt elhoztuk a saját kutyánkat a tenyésztő 7 hetesen elvégezte a tesztet ( mind a 6 kiskutya 3-as eredménnyel végzett!!)

2016. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!