Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya akaratossága mitől...

Egy kutya akaratossága mitől függ? Kevésbé akaratos fajták?

Figyelt kérdés
Volt egy kan törpe pincserem, aki nagyon akaratos volt, pedig jól szocializált és nevelt kutya volt, erősen kötődött, mégis ilyen lett. És imádott "beszélni" is, mindent hangosan kommentált. Azóta már több pincser gazdával is beszéltem és kiderült, mindegyik ilyen. Akkor fajta függő is? Mert újra kutyán gondolkodom és nem szeretnék mégegyszer egy irtó akaratos kutyust. Köszönöm. (Határozott vagyok, szót is fogadott, de azért nem igazán illettünk össze.)

2016. júl. 24. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyban függ a fajtától, de egyedenként változó. Kevésbé akaratos fajták azok a spánielek, retrieverek, de én körülnéznék egy menhelyen mert ott is vannak nagyon szófogadó kutyák
2016. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a juhászkutyák és a bichonok sem annyira akaratosak.
2016. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Menhelyre is szívesen elmegyek, de érdekelne milyen fajták jöhetnének szóba. Két kedvencem a mudi és az amstaff. Szukát szeretnék. Róluk mit gondoltok? Mennyire ugatós fajták?
2016. júl. 24. 12:15
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Attól is függ, hogy a fajta mire való.


A mentőkutyák, pásztorkutyák és úgy a munkakutyák többsége nem annyira akaratos, hiszen arra lettek kitenyésztve hogy parancsokat kövessenek (persze vannak kivételek, de úgy általánosságban ez a helyzet)


A szobakutyák, ölebek már akaratosabbak

2016. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkora az egyedi eltérés, hogy nem igazán van fajtáktól beszélni. Keress fel pár menhelyet és egyedet válassz.

Két teljesen egyformának látszó kutyánk van. Az egyik imád engedelmeskedni, a másiknak az az öröm, ha kijátszhat, ellenszegülhet... Néha sétál fel alá az udvaron és minden lépését hangosan kommentálja.

2016. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A mudi a tévhiedelmekkel elletétben nem ugatósak... csak akkor ha valami nagy gond van a házban nagyon csendes de a sétálnál kiugatja magát.
2016. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a pásztorkutyák és a vadászkutyák(de nem terrier és véreb) kevésbé akaratosak, jobban lesik a gazda kívánságait. Viszont a kisebb kutyák és azok,akiknek önállóan kellett dolgozniuk már keményebb diók. (kotorékebek, szánhúzók, vérebek)
2016. júl. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatol is fugg de egyedenkent is elter. A tacsko pl eleg ontorvenyu mig a berni pasztor egy tunder. De a spanielek is eleg konnyen kezelhetoek csak sertodosek. A bichonok is konnyen nebelhetoek. Minden kutya szoba johet neked amit ajanlanal elso kutyanak kb ☺
2016. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

A pincsiket és egyéb padlócirkálókat gyerekpótléknak tenyésztették ki. A szelektálás során nem volt szempont az engedelmesség, vagy fegyelmezhetőség.

Egyébként egy nagy ember mondta, hogy az az állat, melyik pattog, miközben ugat, az nem kutya. Jókai meg odáig ment, hogy az olyan állat, aminek a marmagassága nem éri túl a csizmaszárat, az nem kutya.

2016. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valamennyire fajtafüggő, szerintem. Teljesen megértem a problémád amúgy, én is a kezesbárány kutyákat szeretem. Nekem óriási mázlim volt a kiskutyámmal, a legmegadóbb kutya a földön - persze annak, aki pont egy domináns, "tüzes" kutyát akar, az enyém lenne a szenvedés.


Bár az amstaff gazdák mindig ódákat zengenek a kutyáikról, én mégis a mudira szavaznék. Az amstaff egy nehezen kezelhető, makacs fajta (jó, nyilván vannak kivétel példányok, de általánosságban!), amit normális ember csak fajtához értőnek ajánl. Ezzel szemben a mudi egy érzékeny munkakutya, lesi az ember kívánságát, nem kell úgy "küzdeni" vele, mint egy amstaffal. Viszont óriási a mozgásigénye, és szellemileg is le kell fárasztani.


A Volhard-féle tesztet ismered? Nézz utána, a segítségével ki lehet szűrni, hogy egy almon belül melyik kiskutya mennyire domináns.

2016. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!