Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok házilag elkészíthet...

Mondanátok házilag elkészíthető jutalomfalatokat?

Figyelt kérdés

Ezzel nem spórolni szeretnék a kutyámon, hanem szeretném tudni a pontos összetevőit annak, amit Neki adok.

Keresgéltem interneten recepteket, de nem nagyon tetszettek. Írhattok saját, jól bevált receptet, vagy esetleg interneten találtat, ami Nektek es Kutyusotoknak elnyerte a tetszését. (recepttel, vagy linkkel) Előre is köszönöm Mindenki válaszát!



2016. júl. 26. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Hát házilag nem biztos hogy tudsz neki jutifalatot csinálni. Esetleg nyers hús vagy főtt hús. Habár valami nagyon jó fajta virsli is simán megteszi :)


(Ha mégis lehet ilyesmit otthon készíteni akkor bocsi)

2016. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Főtt máj, sajt, hús, virsli (bár kétes ebbe is mi van de ha mi megesszük neki még annyi gondot se okoz :D ) A mienk bolondul a reszelt répáért is.

Én a sütögetős jutifalatokban őszintén nem hiszek.

2016. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Az Interneten rengeteg van én is onnan szoktam keresni. A méretétől függően hívják keksznek vagy jutifalatnak.


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Én ezt szoktam rendszeresen sütni a kutyámnak, imádja. :)


[link]

2016. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

[link]

a májasat nagyon szerette a kutyám, csak kissé morzsálódik.

2016. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 HUN_Sector ***** válasza:
65%

Sütőben sült húsgolyók répával. Nem nagy ördöngösség, darált comb, darált répa, összedolgozod, megformázod, kisütöd.


Egyik születésnapjára tortát is kapott ebből, hamar elpusztította :)

2016. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Természetesen Mindenkinek ment a zöld kéz!

(#1, nem tudom ki pontozott le, nem én voltam, mindenesetre Neked is ment a zöld jel!)

2016. júl. 26. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Allergiás a kutyám. Egy ideje ilyet sütök neki:

- barnarizs (rommá főzve)

- máj, szív, nyesedék

- valami zöldség (répa, spenót, sütőtök)

- egy kevés gyümölcs (alma, barack, magozott meggy)

- valami zsiradék (nálunk kókuszolaj, de az olíva is tökéletes)

- petrezselyemzöld

Összefőzve, leturmixolva, szilikonos sütőpapírral bélelt sütőbe öntve, kiszárítva. Félúton éles késsel becsíkozom a trutyit, ahogy szárad szétnyílik, így amikor elkészül, apró darabokra tudom törni. (És mivel apró, nem felejti el a kutya, hogy mi volt a feladat, mire megeszi :P)

Arányokat nem tudok írni, szemre szoktam összerakni, de mivel nem elvárás, hogy kezelhető, nyújtható legyen, szinte mindegy is.

Mielőtt bevásárolsz a kutyinak, érdemes megnézni interneten, hogy mit ehet a kutya és milyen mennyiségben, illetve melyek a gyakori allergének.



Tervben van még szárított husi: [link] és ennek a mintájára almára, sütőtökre, édesburgonyára, banánra tekert és úgy megszárított husi. (Ez inkább rágóka, mint jutalomfalat.)

2016. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Köszönöm szépen, a "rágókás" felkeltette az érdeklődésemet, Mindenképp kipróbálom!

Még annyit mondanék, hogy úgy tudom barackot nem szabad, legalabbis nem ajánlott kutyának adni! Ezt jó tanacskent írtam, nehogy bármi baja szarmazzon belőle a kutyusodnak!

2016. júl. 26. 22:30
 10/10 Gigike86 ***** válasza:

Pinterest-en van egy tonna finomság nekik :) Én onnan szoktam csinálni a tyutyimnak őket. Üsd be hogy "homemade dog treats" és onnantól már egyik adja a másikat, mutatják képekkel és minden fontos részlettel ;) Ha valamelyik szót pl nem értem angolul akkor csak beütöm a webforditas.hu-n :)

Nagyon jók vannak, van külön zöldséges, gyümölcsös, húsosak vagy kevertek, lehet sütni vagy, ha olyan akkor csak simán osszegyúrni őket és kész :)

2017. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!