Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apum vett egy kolyokkutyat es...

Apum vett egy kolyokkutyat es az a terve vele, hogy kolykoket szuljon es eladja oket, csak szerintem hulyeseg?

Figyelt kérdés

Eloszor is megvedenem, nem ezert vette lsosorban, de ha mar van ezt akarja.

Leirnatok a ti velemenyeteket is?


2016. júl. 28. 22:43
 1/10 anonim válasza:
3%
Nem hülyeség! Tenyésztésnek hívják!
2016. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha leírnánk a véleményünket, akkor ki lennénk tiltva innen.


Szóval diszkréten:

Nagyon, de nagyon nem helyes, amire készül.

2016. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha a legjobbat akarod a kutyusnak légyszi titokban ivartalanítsd, nem tudom hogy, ha el megy a haverokkal egy hetre akkor elotte menjél az állatorvoshoz a kutyával ès kérj időpontot.
2016. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
40%
Ennyi információ alapján nem lehet véleményt alkotni.
2016. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Házilag szaporítani egyébként sem okos dolog.Az apád kereshetne más dolgot amivel pénzt tud szerezni de ne egy szerencsétlen állaton csinálja!
2016. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

hacsak nem egy egy szuper alomból vett pár 100 ezer ft-ért kiskutyát és kiállításokra is akarja vinni vagy dolgozni/sportolni vele profi szinten, akkor nem hülyeség.

ha ezek közül már az első sem teljesül, akkor

1.) lehet h betegek lesznek a kiskutyák

2.) lehet h a nyakatokon fognak maradni

3.) a menhelyi kutyáktól veszi el az esélyt egy szerető otthontól

4.) sokba kerül és nem térül meg

5.) honnan tudjátok h milyen helyre kerül? válogatni nem tudtok majd az biztos.

6.) nagyon legyengíti a szukát a sok szülés

7.) kevesebb ideig fog élni a szuka

+ saját vélemény sokkal szebbek azok a kutyák, akik még nem szültek. főleg a rövidszőrűeknél

2016. júl. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Kamu
2016. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
A 4. tüzelésnél lehet, ha megvannak a szűrések, tenyészemlézett es vannak kiállítási eredményei
2016. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Az a véleményem, hogy ez egy naiv terv, és fogalma sincs a dolgokról.

Hogy csak a legfontosabbakat kiemeljem:

1. Fogalma sincs a tüzelés-fedeztetés, és vemhesség során kialakulható egészségi problémákról, és azok kezelési költségeiről, vagy egyéb rizikóiról. Van, amire rámehet az alom, vagy a szuka is. Pl. herpeszfertőzés, méhen belüli fertőzés és méhgyulladás, elhalt kölyök, nem meginduló szülés, következetes császármetszés stb-stb.

2. A kölyköket fel kell nevelni törvényileg előírtan minimum 8 hetes korig, ez alatt etetés, oltás, chipeztetés költségek vannak minimum, még ha mindenki makk egészséges, akkor is.

3. Honnan veszi, hogy el tudja majd adni a kölyköket? Dömping van "olcsó kölyökkutya" hirdetésekből, nem kéne mérget venni rá, hogy majd pont jön annyi vevő, és fizetnek annyit, hogy "megérje" a korábbi költségeket.


Egyébként tipikus ostoba szaporítás lenne, nem törődve a kutyával.

2016. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, ugyanezeket gondoltam, akkor nem én vagyok a hülye :)

múltkor mikor sétáltunk lelkesen mondta a többi kutyagazdinak, hogy ezt fogja csinálni, láttam az embereken, hogy nem tetszik nekik, utólag mondtam is neki, hogy legalább ne hirdesd, de szerinte én vagyok a hülye, mert hogy mivan abba ha "szül egy pár kölyköt és eladjuk jó pénzért"

2016. júl. 29. 14:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!