Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya lehet szenilis?

Egy kutya lehet szenilis?

Figyelt kérdés
Pár napja az úton összefutottam egy böszme nagy darab kutyával (sajnos nem ismerem a fajtáját, nem értek hozzá). Azt hittem, hogy rám fog támadni és végem, de ehelyett csak állt az út szélén, szinte sétálni sem mert, még az orrához is hozzá tudtam érni. Pedig az ilyen nagy kutyák az idegeneket eléggé meg szokták ugatni ill. harapni, utóbbit akár életveszélyes súlyossággal. Lehet egy kutya szenilis, kaphat agyvérzést, el tudja veszíteni a valóságérzetét, leromolhat a tájékozódó képessége?

2016. júl. 30. 01:27
 1/5 Barna96 válasza:
Igen, egy kutya is meg tud hülyülni. Nem feltétlen mondanám rá, hogy szenilis, de lehet problémája a memóriájával is akár, pláne ha öreg.
2016. júl. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ennyire le tud romlani az ítélőképessége? Egy akkora kutya amit máshol láttam, láncon volt, de azt is majdnem kitépte a földből, ráadásul úgy ugatott, hogy még a fülem is szabályosan csengett utána, nem beszélve arról, hogy úgy szét bírt volna szedni, hogy a darálthús a darálthús ahhoz képest lófaxkarika lenne. Ez meg tényleg csak csendben állt, még rendesen a szájába is belenyúlhattam volna.
2016. júl. 30. 01:57
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutya láncon máshogy viselkedik (elvileg tilos láncon tartani már). Kerítésen belül is máshogy viselkedik.

Ha túlzottan máshogy, az már akár veszettség is lehet, szal óvatosan.

Sok kutyát a többi kutya ugatása vagy jelenléte hergeli, ha ők maguk megkötve vagy elkerítve vannak, akkor nagyon nagy az arcuk úgymond, hogy mutassák, ők nem félnek és oda be ne merj menni, meg hát az irígység hoyg a másik szabadon mászkál..ki tudja, eb dolgok ezek..

Szerintem örülj neki, hogy jól vagy.. ne kockáztass, és azért jelezz a gazdájának, hoyg nagyon megijedtél, mert veszélyesnek ismerted a kutyát.


A konkrét kérdés: igen, lehet szenilis a kutya, de tudod az a furcsa, hogy ez inkább lelki dolog lehet, az én kutyám 6-7 évesen eljátszotta, hoyg szenilis (nem ismert meg, pedig abszolút nem vérengző fajta és rohant ugatva, majd utolsó fél méteren megismert és őszointén megijedtem), majd ezt kinőtte és élt még további 8 évet...

Lelki okokra vezettem vissza, ami szerencsére elmúlt nála.

2016. júl. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert nem harapta át a torkodat rögtön, vagy nem szakította le a karodat minimum, még elég meredek dolog szenilisnek nevezni szerintem. Épp hogy ez a normális, ha meg van nevelve rendesen, hogy egy idegenre sem támad rá, amíg az nem ad rá megfelelő okot.


Ami viszont a konkrét kérdést illeti, ahogy az embereknél, úgy a kutyáknál is van olyan, hogy jóval szerényebb értelmi képességű, mint az ép fajtársai.

2016. júl. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Az öregedéssel együttjáró fizikai és egyben agyi-mentális leromlás jelei az emberhez hasonlóan a kutyáknál is jelentkeznek. Ráadásul a kutya nem tud beszélni, ezért még az érzékszervi leromlás jeleit sem időben lehet kezdetben észrevenni, csak akkor, amikor már egyértelmű a dolog. A szemnél a szürkehályog miatti látásvesztés sokszor csak akkor nyilvánvaló, amikor a kutya nekimegy valamilyen tereptárgynak, hiszen náluk a szaglás is segíti az észlelést. A hallásromlás szintén jelentkezhet és egy látásában-hallásában sérült öreg kutya számára a környezet felismerése nagyon nehéz lehet, ami a viselkedésére is erősen kihat és ezt a laikus szemlélő "szenilis" viselkedésként értékelheti.
2016. júl. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!