Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleszerettema szamojédekbe....

Beleszerettema szamojédekbe. Alkalmas lennék a tartásukra?

Figyelt kérdés

Bent szeretném tartani, a lakásban télen-nyáron 21-23 fok van.

Itthonról dolgozom, viszont emiatt sok idegen megfordul nálam, így fontos lenne, hogy ezt megszokja, nem tudom mennyire területvédő.

Nem vagyok már kezdő kutyás, szetterrel kezdtem, aztán dalmatám volt, mind2-t magam tanítottam suli nélkül. Viszont tudom, hogy a szánhúzók makacsabbak, szükség lenne sulira szerintetek? Ha kell természetesen tudom biztosítani.

Esténként 4-6 kilométert szoktam futni, ha görkorizom letolok 10-et is, így ide jöhetne velem, ha már elég idős. Ezen kívül reggelről be tudnék ütemezni egy sétát. Ugyan kertesházban lakom, de ikerház, a kert közös a szomszéddal. Már rákérdeztem nála, nem zavarná a kutya, az sem, ha kiengedem, természetesen a végtermékét összeszedném, így napközben oda ki tudna menni a dolgát intézni.

Ezek a feltételek megfelelnek neki? Mire van még esetleg szüksége? (Prémium kaja, és orvos természetesen alap)

Ha jobban ismeritek a fajtát(nektek is van, vagy ismerősnek) tudnátok róla mesélni? :)



#jellem #szamojéd #szükségletei
2016. aug. 5. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

"Itthonról dolgozom, viszont emiatt sok idegen megfordul nálam"


az iggeeen,

2016. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

El kell mondanom, hogy élek-halok a szamojédokért, rengeteg könyvet is olvastam róluk. Ugyan nem áll rendelkezésemre egy ilyen kutya, de úgy gondolom, hogy amit lehet, megadsz neki. Fontos, hogy nyáron ne fuss vele túl sokat, hisz könnyen hőgutát kaphat a bundája miatt. Kevésbé hullajtja a szőrét, szerezz be egy fésűt neki! Ha jótékonykodó vagy, akkor esetleg beadhatod a kifésült szőrt, hisz' abból fonalat készítenek. Minden más nevelés kérdése. Nem túl makacs jószág, mivel falkában éltek ősei, így meg kell neki mutatnod, hogy a falkavezér te vagy (de ezt már biztosan tudod).

Sok sikert a kutyushoz, jó gazdája lesz!

2016. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezzel mi a probléma? Könyvelő vagyok, a házunk mellé van építve az irodám.

Gondolom nehéz elképzelni egy gyárban dolgozó 8osztályosnak, hogy egy diplomával ilyet is lehet.

2016. aug. 5. 00:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Késő este szoktam futni, 11 körül ilyenkor nyáron. Még ilyenkor is meleg van neki? Ha igen akkor át tudok állni a reggel 6os futásra, régebben reggel kocogtam.
2016. aug. 5. 00:30
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Én pont meg akartam kérdezni,hogy mit dolgozol.(de nem azért mert rosszra gondoltam). XD
2016. aug. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Este 11 órakor még a meleg-front hatására sem lesz olyan meleg, hogy hőgutát kapjon a kutyus. Akkor nagyon jó az idő, reggel 6 órakor is futhatsz, de a két időpontnál a hőmérséklet nagyjából ugyanott van (~20°C), tehát ezt teljes mértékben Te döntöd el :)
2016. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor jó, maradok majd az estinél, egy ideje reggerlőr kótyagos vagyok, és nincs energiám, azt hiszem öregszem :D

Lehet(biztos) hülyeség a kérdésem, mert há szánhúzó, de bírja a 10 km futást(-nem sprint, de nem is lassú kocogás)

Illetve mennyi idős koráól futhatna velem? Hogyan tréningezzem őt, hogy felkészüljön nagyobb távokra?

2016. aug. 5. 21:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak részben tudok válaszolni, Neked érdemes lenne canicross-ozni, ott a szánhúzó hajlamait kiélheti és mivel húz, jobban kifárad, mintha csak simán futna a Te tempódban. A kölyköt még nem szabad terhelni, szerintem keress föl egy ilyen canicrossos klubot, biztos örülnek az érdeklődésnek!
2016. aug. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!