Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A standard méret miért nem...

A standard méret miért nem "divat"?

Figyelt kérdés
Mostanság azt vettem észre, hogy a normál méretű kutyák nem "divatosak". Vagy legyen túl nagy vagy ugye extra Mini. Az én kutyám egy 9 hónapos Cane Corso, 64 cm marmagassággal, és 40 kg-mal. A Corso standardja kanoknál, 64-68 cm, és 45-50 kg. Mégis mindenki meg akarja magyarázni, hogy Corsohoz képest milyen kicsi a kutyám, mert hogy amit ők ismernek Corsok, azok minimum 60 kg. Én is láttam mar olyan Corsonak beállított kutyát (szerintem valami dog is volt benne), hogy a marja a csípőmig ért. Nem értették, miért csodálkozom, hogy ekkora. Facebook csoportba is mutogatják a 60, 70 kg-os egyedeket, a csúcs eddig a 78 kg volt. Miért kezdtek el egyre nagyobb kutyákat tenyészteni? Igen, nem mind szapis. Lehoztak most a társaságba egy olyan kutyát, ami 4 hónapos, és olyan magas már mint az enyém, az is hatalmas lesz gondolom. Na meg ott vannak a kistestűek, aminél meg a standard már nagynak számít? Miért nem lehet a kutya akkora amekkora lennie kell? Szerintem ez a túlméretezés nem egészséges. A 4 hónapos Corsonak már csípő gondjai vannak.

2016. aug. 6. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos kutya még bőven növésben van, nyugi, a nagytestű kutyák majd olyan 2 éves korukra érik ez fix a végleges méretüket.


Amúgy egyrészt azért, mert az ilyen emberek nagy része nem tenyésztőtől vásárol kutyát, a szaporítóknál meg már meg se lehet mondani milyen méretek lesznek, mert van minden kb.

Másrészt azért, mert azt gondolják ettől lesz "egyedi" a kutya. Az extra mini az biztos extrábban cuki, zsebben is elfér, az extrán nagy meg mint az autónál, faroknövelő, minél nagyobb, annál félelmetesebb.

2016. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én nem aggódók a kutya miatt, mert jó kondiban van, és simán benne lesz a standardba :) Csak idegesít, hogy mindenkinek magyaráznom kell, hogy nem, a Corso nem medve méretű :)
2016. aug. 6. 10:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez is, mint sok minden más, az emberi ostobasággal magyarázható.
2016. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a divat. Esztelen méretcsökkentés és növelés. Mivel ezt rendkívül gyorsan 1-2 évtizeden belül érik el, a kutyák egészségének a rovására megy. A standard nem hiába van kitalálva. Nem véletlen, hogy ezek a túl kicsi és túl nagy kutyák életkora 2-3, de akár 4-5 évvel is kevesebb.
2016. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is hozzátartozik még, hogy az emberek nem tudnak sem magasságot, sem súlyt becsülni. Nevetek, amikor a gazdi mondja rámutatva a kutyájára, hogy 60kg-os a németjuhásza, 70kg-os a rotija. Aztán odaállítom melléjük a 65kg-os komondort és eltörpülnek mellette. Persze az én kutyámra elsőre ezek a gazdik azt becsülik, hogy 80-90kg.

Argentin dogos gazdi váltig állította az állatorvosnál várakozva, hogy az ő kutyája 60kg, aztán ott helyben lemértük és a kutya 43kg volt.


Így születnek a legendák a 100-120kg-os kaukról, a 60kg-os nj-ról, a 70kg-os rotikról...

2016. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!