Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érhetném el azt, hogy a...

Hogy érhetném el azt, hogy a kutyám ne futamodjon meg a veszélytől, és bátor legyen?

Figyelt kérdés

Egyszer volt már velem olyan, hogy sétáltatás közben megtámadott engem egy nagyon magas férfi. Elengedtem a pórázt, mert védekeznem kellett, viszont egymagam kellett megvédenem magam. Ugyanis a kutyám elfutott és elbújt. (németjuhász)


Most kapunk egy 8 hetes németjuhászt, és nem szeretném, ha ő is ilyen kis félős lenne. Mit tegyek?



2016. aug. 9. 21:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha a kutya nem alkalmas személyvédelemre, akkor sehogy nem tudod elérni.


Olyan kennelből kell venni, tenyésztőtől, akinek jó ösztönű kutyái vannak. Akikkel dolgozik, és jól teljesítenek tenyészszemlén, munkavizsgán.

De mivel már megvan a kutya, eső után köpönyeg.


Amit még tehetsz: hordod kiskortól (ahogy az oltásai engedik) mindenhova magaddal, hogy hozzászokjon a zajokhoz, különféle helyzetekhez, emberekhez, állatokhoz stb. Így lesz majd magabiztos felnőtt.

Hordod kutyaoviba, majd suliba, és majd kipróbálod vele az őrző-védőt. Ekkorra már látszani fog, milyen ösztönű a kutya, és mit lehet kihozni belőle.

2016. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jaa, szóval ez nálatok tök bevett meg normális dolog, random megtámadnak? Azzal tisztában vagy, hogy ha a kutya megharapja az illetőt (ha megtámadott, ha nem), te fogod nagyon csúnyán megszívni? Ugyanis az gondatlanságból elkövetett testi sértés, amiért el is vehetik a kutyát, meg szép kis összegre meg is büntetnek.


Az igazságszolgáltatást hagyd a rendőrségre, azért vannak. Már ha nem megint egy kamu kérdés ez is, hogy mit csinálj a kutyáddal, hogy te legyél a falu vagánya, aki rettegésben tart mindenkit.


#7 voltam

2016. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag a kérdésre válaszolva:


1. lépés: olyan kutyát kell venni, akinek a szüleivel -bizonyíthatóan a szüleivel, nem szapis kutya- komolyan őv-znek/őv-ztek. Vagyis nem IPO I-III. vizsgájuk van, az ugyanis sokat nem számít, meg lehet venni, fel lehet rá készíteni a legborzalmasabb, legwesenesebb kutyát is. Hanem vagy komolyan versenyeznek IPO-ban, vagy civiles őv-t csinálnak vele. Persze hozzáértőnek látnia kellene a kutyák munkáját.

Ha ez nincs meg, ha olyan kutyát választottál, akiben nincs meg a megfelelő mértékű dominancia, agresszivitás és nem megfelelő idegrendszerű, akkor milyen jogon várod el tőle, hogy megvédjen tőle?


2. lépés: képezni kellene a kutyát. A séta kevés. Ha azt akarod, hogy ilyen szituációban a kutya beálljon eléd, induljon és fogjon, valamit adj cserébe. Tegyél bele munkát. Majd másfél-két év szorgalmas őv-re járás után lehet ilyenekről beszélgetni.

2016. aug. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ez nagyon összetett,függ a neveléstől is,hogy milyen mértékű szocializáció éri, mennyi ember találkozik, már egész kis korában szoktatni kell az emberekhez(háztartáson kívüliekre gondolok), nekem is volt hasonló élményem, de akkor szerintem a kutyám megérezte,hogy kicsit megijedtem és rögtön rámorrant az illetőre, de az nagyban függ temperamentumtól is, tesóm kis tacskó-pincsi keveréke, még tesómat is védte tőlünk, nem hogy az utcaembereitől.
2016. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!