Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes vennem,...

Milyen kutyát érdemes vennem, ha még kezdő vagyok?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első kutyám(tehát még tapasztalatlan vagyok), viszont nem tudom milyen fajtát válasszak. A leginkább a németjuhász vonz, de sokan nem ajánlják első kutyának. A hosszú szőrű, kisméretű, ráncos pofájú kutyák nem tetszenek. Sokkal inkább a közepes/nagy testű, rövid/közepes szőrű, küllemre leginkább a farkasra emlékeztető kutyák tetszenek.


Jó nagy kertünk van, faluban élek, el tudom vinni 2-3 órás sétákra is a kutyut(suli mellett is). Még augusztusban egész nap tudok vele foglalkozni, azonban szeptemberben már kicsit szűkösebb lesz az időm, de ennek ellenére tudok rá több órát is fordítani.



2016. aug. 10. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én hülyeségnek tartom ezt,hogy első kutyának más fajtát válasszunk. az a kutya több évtizedig veled lesz, majd beletanulsz.

olyat vegyél ami szimpatikus külsőre és belsőre is. és az igényeit ki tudod elégíteni . és tényleg gondold át,hogy a jövőben is számíthat rád? nem fogod eladni, mert egyetemre mész vagy mert jön a gyereked? akármi.. érdemes felelősen átgondolni és akkor magadhoz venni,hogyha biztos vagy benne.

2016. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ezek alapján a labrador retrievert tudnám ajánlani, persze egy jó tenyésztőtől.

Kutyaovi-kutyasuli a szocializáció miatt, illetve ott segítenek, hogy hogyan tudod nevelni.

Tanulékony, barátságos, játékos, okos fajta, vele nemhiszem, hogy mellé foghatsz:)

Illetve ajánlom még első kutyának a menhelyeseket. Egy fiatal, de már felnőtt kutyával könnyebb dolgod lenne:)

De a legelső: olvass el legalább egy kutyás könyvet és interneten tájékozódj a kutyák tartásáról, etetéséről, általános tudnivalókról:)

2016. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy németjuhász volt az első kutyám, mondjuk szuka volt (a szukák simulékonyabbak), de nagyon szerettem, nagyon jó kutya volt.


Ha tudsz vele foglalkozni, el tudsz a későbbiekben járni vele kutyasuliba, nyugodtan vegyél németjuhászt, csak vigyázz, honnan. Rengeteg a szaporító, ott beteg, diszpláziás, gyenge idegrendszerű és nem szocializált, ráadásul oltatlan kiskutyák vannak - olcsón. Ne vegyél ilyen nyűgöt a nyakadba, ha nincs pénzetek egy tenyésztőtől származó kiskutyára, akkor inkább gyűjts hozzá, nem mindegy, hogy milyen barátod lesz a következő 10 évben.

2016. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy egy törzskönyvezett németjuhász kutya, amelyet tenyésztőtől veszek, mennyibe kerül?


A neten mindenhol 30-ért látok kölyköket, de sokan azt mondják, hogy bizony ennyiért sok nyűggel rendelkezhet a kicsi.

2016. aug. 10. 09:45
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem Husky volt az első kutyám, őt is imádtam, bár lehetett érezni rajta, hogy kell neki néha szabadság, önálló tér, de nagyon kifizetődő volt :)
2016. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
TK-s egészséges kölyök 100-120 ezernél kezdődik...
2016. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

30e-ből talán a fele költség jön ki, amibe az adott kölyök ellátása, oltásai, chipezése kerül az első 8 hét alatt. És akkor nem beszéltünk a fedeztetés költségéről, a szuka ellátásról a vemhesség előtt, alatt és után, stb. Ja, és akkor egy fillér haszna nem volt az egészen.


Könnyen belátható, hogy ennyiért csak akkor lehet kölyköt eladni, ha se a kan, se a szuka, se a kölykök nem kapott meg semmi szükségeset.

2016. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy normális tenyésztő min 100-130 ért adja a kölyköket
2016. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én 80-ért vettem törzskönyves németjuhászt, olyan helyről, ahol tényleg a kutya az első. Nem menő küllemes kennel, itt az eszére is odafigyelnek, ezért nem csak kiállításra szoktak eladni kölyköket, hanem mentő/rendőr és egyéb munkakutyáknak. Ha érdekel írj privátban.
2016. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is német juhász volt az első kutyám, meg a második is. :) okosak, imádnak tanulni és nagyon jól taníthatók.
2016. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!