Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak az első tüzelés...

Miért csak az első tüzelés után ivartalanítja az állatorvosunk a szuka kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Vittem oltásra a kutyust és megemlítettem az orvosnak hogy ivartalanítani szeretném majd amikor már lehet mert még csak 10 hetes!Erre azt válaszolta hogy várjuk meg az első tüzelést!

Én itt azt olvastam hogy már az első tüzelés elött is lehet vagy ha nem javasolt akkor miért nem?


2010. ápr. 19. 09:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Ezt olvasd el és ajánlom mutasd meg a dokitoknak, és azzal egyidőben keress egy másikat. Ha valaki ennyire maradi gondolkodású egy olyan szakmában mint az orvoslás, az adja vissza a diplomáját:


[link]

2010. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
a miénk is csak az első tüzelés után csinálja meg.... épp most vagyunk túl a tüzelésen, szerencsére.
2010. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek egy németjuhászt, aki pici korában sérvet kapott, meg kellett műteni és úgy voltak vele, hogy egy csapásra ivartalanítják is. nem tudom, hogy a hormonoktól, e szerencsétlen kutya akkora lett mint egy dog és a lábai nem nagyon bírják el a testét, ezért elég rosszul jár. Szerintem vannak érvek és ellenérvek mint mindenben, de ha belegondolsz, talán a hormonok miatt jobb ha megvárod a tüzelést...
2010. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
78%

Szija!


az első tüzelés előtt is megcsinálja s doki ha kéred, de ajánlatosabb legalábbis számomra ez a logikusabb az első tüzelés után, anyém is utána lett ivartalanítva.


Eső tüzelés, úgye a tüzelés azt jelzi h ivarérett, utódnemzésre képes már a kutya. No mármost ez jelzi azt hogy a kutya "belül" teljesen kifejlödött ergo ugymond nagylány lett, ha tecc belső megérés. Végül is innentől kezdve kifejlett kutyád van, hát ezért az első tüzelés után mondanám én is.

De határozottan szipmatikus a hozzáállásod h ivartalanítatni szeretnéd :)


Üdv

2010. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam ezt az írást, és ezen felbuzdulva gyorsan ivartalanítatni akartam a kiskutyám. 4 azaz négy orvossal is beszéltem, mindegyik azt mondta, hogy 6-7 hónapos kora előtt nem vállalja. Azt mondták, fejlődjön ki a kutyus mindene rendesen, fejeződjön be a növekedés, a hormonok intézzék el azt amit a természet előírt és majd csak utána ivartalanítsunk. Ez kistestű kutyáknál olyan 6-7 hónapos korra esik.
2010. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megvártuk az elsőt, a másik kutyánál a sokadikat, mert volt egy alma, Ő pont most lábadozik.

A kölykök ivartalanítása egy új, Amerikából eredő "divat", ami nagyon jó hatással van a kóbor ebek mennyiségének visszaszorítására ill. kényelmes a gazdinak, ráadásul általában a kölykök jobban is viselik a műtétet, de a kutyára nézve még nem tisztázottak az esetleges mellékhatásai (pl. csontfejlődési rendellenességekről nagy számban beszámoltak már, ill. a szervezet infantilis marad). A hormonok nem csak az ivarszervekre, nemzőképességre hatnak, hanem szinte az egész szervezetre. Egy jó állatorvos ismeri mindkét eljárás előnyeit és hátrányait, aszerint foglal állást, egyébként biztosan elvégzi a műtétet korábban is, ha úgy kéred, de a miénk pl. nem ajánlja...

Szerintem a lényeg hogy ivartalanítva legyen a kutya, az hogy mikor, a gazdi döntése.

Egyébként a korai ill. későbbi ivartalanítás következményei más állatfajokon is figyelemmel kísérhetőek( pl. méncsikó ivartalanítása ivarérés előtt: ált. nagy ,nyurga, de vékonyabb csontú, kevésbé izmolt egyedet eredményez, ivarérés utáni kasztrálás erős csontú, jól izmolt, ivari jelleget jobban mutató lovat eredményez)

2010. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%

Amerikát sok minden miatt lehet szidni, de a kutyatartási kultúrájuk irigylésreméltó. Ott már évtizedek óta végzik ezt a bizonyos korai ivartalanítást - sok tenyésztő ott a tényleg hobbi célra eladott kutyáját csakis ivartalanítva adja oda (10-12 hetesen), arról nem is beszélve h ott horribilis pénzeket kell fizetni egy ivaros kutya tartásáért. Így elég nagy tapasztalatuk és elég sok kutatási eremény áll rendelkezésükre h milyen hatásai vannak az ivarérés előtt elvégzett ivartalanításnak. Én inkább hiszek ezeknek az orvosi tanulmányoknak, mint biológiai képesítés nélkül gondolkodó magánszemélyeknek.

Én az ivarérés előtti ivartalanítás híve vagyok. Láttam nem egy kutyát akit 4-6 hónaposan ivartalanítottak, többek között a mi kanunkat is - aki nagytestű - és semmi bajuk. Kicsit játékosabbak, de az lehet fajtajelleg is mert mindegyik ilyen ksi idétlenke :o)

2010. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
1 hete kérdeztem az orvostól a 10 hetes kutyum ivartalaníttatását, azt mondta, hogy az első tüzelés után ajánlott. Megkérdeztem miért, és azt mondta, hogy akkorra fog a hormonháztartása rendesen kifejlődni. Régebben egy másik orvos is ezt mondta, én nem hiszem, hogy hülyeségeket beszélnek, szóval én megvárom. Az meg, hogy Amerikába mit csinálnak, nem nagyon érdekel, én itt a legjobbat akarom a kutyámnak.
2010. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:) Azért is gondoltam mihamarabb az ivartalanításra mert a 13 éves fiam fogja kihordani sétáltatni de akkor ha tüzelni fog addig én viszem majd ki nehogy "baj" történjen!

A másik dolog pedig nálunk is a sérv amit valószínűleg műteni kell majd és nem bántam volna ha csak egy műtéte kerülne sor!Minden esetre ivaros nem maradhat mert akár mennyire is szép meg fajtatiszta nem szeretnék kiskutya gyárat!

2010. ápr. 19. 10:27
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Amerikában is tisztában vannak a "mellékhatásokkal", csak ezt a jól kidolgozott rendszert egész egyszerűen így tudják fenntartani. Ez kell ahhoz, hogy működjön a dolog és kordában tudják tartani a szaporulatot, tehát NEM egészségügyi szempontból fontos elsősorban a korai ivartalanítás.

Amúgy soha nem tudni, kinek van biológiai képzettsége:) De most nem is ez a lényeg....

Mindenkinek van egy szemlélete amihez tarja magát, amit hagyni is kell, nem szabad senkit erőszakosan győzködni.

A lényeg, hogy az embereknek természetes legyen az ivartalanítás!

2010. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!