Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kistestű kutyusom...

8 hónapos kistestű kutyusom először tüzel. Normális, hogy már 2. hete vérzik? Nem erős a vérzés, de van. Ha igen, még meddig várható? Köszönöm

Figyelt kérdés
2016. aug. 14. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
21 nap kb. De az utolso par napban mar nem fog.
2016. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz szaporítani, jobb az ivartalanítás.
2016. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, normális.

21 nap átlagos a tüzelés, az utolsó héten már nem vérzik, vagy csak alig. De egyénenként változó a tüzelés időtartama, tehát akár hosszabb is lehet. Amikor a kanok érdeklődés elmúlik iránta, akkor már vége. Addig is vigyázz rá nagyon.

2016. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2016. aug. 15. 07:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sétálni viszed, nagyobb vigyázz, mert a szaga miatt megtámadhatják a kankutyák. Láttam ilyet, sikitó hölgy az utcán, a kis pincsit megtámadta vagy öt-hat kan. A kertből egy férfi lelocsolta őket, így sikerült kicsit sérülten kimenteni a tüzelő kutyát. A hölgy bemenekült vele a kertbe, ott a férfi beültette az autóba és elvitte őket az állatorvoshoz, aztán haza. Megbolondulnak a kanok a tüzelés szagától, magas kerítésen is átmásznak, kirágják a dróthálót stb.
2016. aug. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2016. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos én is tapasztaltam hasonlót. Havanese kutyusom van, aki azért nem tartozik a nagytestűek közé. Pórázon sétáltatom, de sajnos tapasztalom nap, mint nap, hogy sok kutya szabadon sétál, gazdi szerint" nem bánt senkit " jelszóval.A tüzelés idején bizony félek, mert minap egy német-juhász szerű kutya lökött fel majdnem, amikor az ölembe kaptam a kutyusomat. Szerencsére ott volt a gazdája a közelben.Persze tisztelet a kivételnek, de sajnos kevés ilyen van, a környékemen. Üdv
2016. aug. 16. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!