Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy van ez az adó 1%?

Most akkor hogy van ez az adó 1%?

Figyelt kérdés

Van a városomban egy állatmentő szervezet, és anno a tavasszal nekik ajánlottam fel az adóm 1%-át. Most meg látom, hogy ki van posztolva nagyon sok állatorvosi számla és odaírták, hogy nincs semmi támogatásuk, se pedig adó 1%.

Most akkor hol van az én (meg még gondolom több ember) 1%-a?


2016. aug. 16. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Kérd meg őket, hogy a Te nevedet nyomtassák oda.
2016. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Elsikkasztják, ilyen egyszerű. Én ezért nem is ajánlom fel semelyik intézménynek, mert úgyse jut el oda ahol szükség van rá.
2016. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt már valószínűleg elhasználták. Tegyük fel,40000 ft-t utaltál. Azt már rég elköltötték tápra stb.

Szóval nyugi

2016. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Az ajánlás előtt tájékozódnod kellett volna, jogosultak-e egyáltalán az 1 %-ra.

Azért, mert szervezet, meg állatmentő, még messze nem biztos, hogy megkaphatják az 1 %-ot.

2016. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a felajánlott 1%-aim átutalásról rendszeresen a következő év tavaszán kapom az értesítést!

Május 20-án zárul az adóév, aztán még feldolgozzák, szöszmötölnek, és amit az idén utaltál, azt megkapják valamikor tavasszal.


A másik dolog, hogy tudod-e mennyi az a pénz amiről rendelkeztél?

Tegyük fel, hogy kapsz 130000 bruttót. ennek az SZJA-ja 20800 Ft, ha nincs gyermeked, akkor az éves adód 249600 Ft, ennek az 1%-át, vagyis 2496 Ft-ot utaltál nekik. Ha van egy gyereked akkor már csak 1296 Ft, ha két gyereked van, akkor már csak 96 Ft jut az állatvédőknek.


Ezek a pénzek magukban semmit se érnek, csak tömeges utalással lehet elérni javulást.


Aki nem hiszi számolja ki maga:

[link]

Természetesen még a 2015-ös évvel kell számolni.

2016. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1%-okat csak ősszel, év vége felé szokták megkapni a szervezetek. Addig állambácsi csücsül rajta.
2016. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!