Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy enyhén szeparációs...

Ha egy enyhén szeparációs szorongó kutya mellé hozunk egy felnőtt kutyát az nem tanulja el ezt a viselkedést? (ugatás, nyüszítés)

Figyelt kérdés

Van egy kölyök kutyánk és szeretnénk még egy kutyát. Viszont félek hogy a másik kutyus átvenné ezt a rossz szokást. A kölyköt neveljük és mint mondtam csak egy enyhe szorongásról van szó.


Milyen fajtákat ajánlanátok amik kistestűek és keveset ugatnak? Tudom hogy nevelés kérdése de azért vannak ugatásra hajlamos és kevésbé hajlamos fajták (pl a spicc ugatós)


ui: félreértés ne essék nem "barátot" vagy "gyógyírt" szeretnénk a mostaninak csak egyszerűen szeretnénk még egy kutyust :)



2016. aug. 18. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek el egy menhelyre és válasszatok onnan, ott legalább össze is szoktathatjátok őket. Szerintem két okból is várnéj vele: a másik lehet eltanulja ezeket, nem tudom mennyi idős, de én inkább felnőtt mellé hoznák, mert a kamaszkor után sokkal "érettebbek". És ífy a másik is eltanul tőle pár szabályt, szokást. Szobatisztaság, tárgyak visszahozása, behívás. Ételmegtagadás, pórázfegyelem, ilyenek. Kutyákkal való viselkedés is jobban menne.
2016. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Menhelyen kívül hol máshol szerezhetnék felnőtt kutyát?? :D Na bocsi szóval igen menhelyes kutyára gondoltam. A itteni menhely kb. olyan hogy válassz és viheted...voltam ott önkéntes egy időben. Ilyen 1-2 talán 3 éves kutyára gondoltam. Azért kértem fajtát mert azért jó lenne esetleg ahhoz hasonlót választani vagy ilyesmi.
2016. aug. 18. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám a bishonokat, a saját kis jackim nem ugat sokat, de lehet azért mert süket. Törpe uszkár, kb az összes. Tudom ajánlani ezt a két oldalt: állatokinfo.hu gazditkeresek.hu mi is innen választottunk volna, de közben találtuk a Szimatot.
2016. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A facebook tele van kutyamentős oldalakkal. Elég szomorú, hogy szükség van rájuk, de vannak. Ott az önkéntesek segítőkészek, hordják orvoshoz, kezelik a kutyákat, ideiglenes befogadóknál helyezik el őket, van, hogy egyszerre többet is. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy simán találsz megmenteni való felnőtt kutyát. Akár szocializáltat is, aki kompatibilis egy szeleburdi kölyökkel.
2016. aug. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!